Федерація профспілок закликає Президента України ветувати прийняті закони про загальнообов’язкове державне соціальне та пенсійне страхування

Із відповідним листом спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні (далі — профспілки) уже звернувся до Президента України

veto_18.10.jpg

Як рахувати стаж для лікарняних

Профспілки просять главу держави відповідно до статті 106 Конституції України скористатися правом вето щодо прийнятого Верховною Радою України Закону України  «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 2620-ІХ. Мова йде про законопроєкт М. Папієва, що передбачає злиття Фонду соціального страхування України та Пенсійного Фонду.

«Розгляд цього законопроекту та ухвалення щодо нього рішення відбулося із порушеннями вимог Конституції України та Регламенту Верховної Ради України. Зокрема, проект всупереч вимогам статті 116 Регламенту Верховної Ради України доповнено положенням, яке не було предметом розгляду в першому читанні. Так, у тексті законопроекту, підготовленого до другого читання, з’явився новий пункт Прикінцевих та перехідних положень із внесенням змін до законодавства про пенсійне страхування.

Закон № 2620 повністю дублює модель та організацію системи соціальних та страхових виплат, а також управління нею через єдиний державний фонд, що впроваджується в російській федерації з 1 січня 2023 року. Це викликає занепокоєння щодо реалізації подібної моделі в Україні, яка пропонується з 01.01.2023 р.», — ідеться в листі.

Профспілки наголошують, що прийнятий Закон скасує багато послуг і виплат:

  • право працівника на лікування та реабілітацію у санаторно-курортних закладах після перенесення захворювань і травм;
  • надання допомоги під час перебування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм;
  • оплата вартості придбаних інструментів, протезів, інших пристосувань та відшкодування потерпілому інших необхідних витрат, пов’язаних із його професійною підготовкою; обов’язок фінансувати такі заходи перекладається на державний бюджет, якщо затверджені відповідні програми фінансування;
  • фінансування витрат на медичну та соціальну допомогу, зокрема додаткове харчування, придбання ліків, спеціальний догляд, побутове обслуговування, протезування, реабілітацію у сфері охорони здоров’я, санаторно-курортне лікування, придбання спеціальних засобів пересування тощо.

💙💛 Відділ кадрів — 2022. Підсумки року

Працівники, які отримали інвалідність внаслідок нещасного випадку на виробництві, не матимуть:

  • можливості безплатно отримати путівку на санаторно-курортне лікування або самостійно придбати її з подальшим компенсуванням вартості; залишається лише компенсація витрат на проїзд до/від місця лікування;
  • права на додаткову оплачувану відпустку на період санаторно-курортного лікування;
  • права на безплатне чи пільгове отримання автомобіля або компенсацію його вартості у разі самостійного придбання.

У профспілках переконані: упродовж періоду реорганізації, що триватиме невизначений час, затримка та скасування виплат спричинять соціальний колапс. 

За матеріалами Федерації професійних спілок України

 

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

День кадровика в Україні

У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
5405

Реформа системи встановлення інвалідності в дії: що потрібно знати роботодавцю

З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
810

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
529483

Калькулятор стажу — ваш онлайн помічник

Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
123531

Роль кадрової служби у забезпеченні ефективності компанії

Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.
345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді