Уряд невдовзі завершить розроблення Національної стратегії щодо зменшення гендерного розриву в оплаті праці та плану її реалізації.
«У процесі реалізації зобов’язань Уряду України, взятих в рамках міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц» з утвердження гендерної рівності, Мінекономіки розробляєпроект Національної стратегії щодо зменшення гендерного розриву в оплаті праці, а також план заходів щодо її реалізації,які мають бути затверджені в грудні поточного року. Окрім того, вже ухвалено низку рішень, які сприяють виконанню цього завдання. Зокрема, Мінекономіки підготувало нову редакцію закону «Про працю», що забезпечить побудову трудових відносин на принципах рівної оплати за працю рівної цінності та недопущення будь-якої дискримінації», — розповіла Тетяна Бережна.
Щоб забезпечити рівні можливості матері та батька у догляді за дитиною та сприяти поєднанню ними трудових і сімейних обов’язків, Уряд реформував законодавство у сфері соціальних відпусток, пов’язаних із народженням дитини та доглядом за нею. Так, після впровадження змін очікують зростання частки чоловіків, які використовують відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Також визначений новий вид соціальної відпустки — відпустка при народженні дитини. Її надають, зокрема, чоловіку, дружина якого народила дитину; батьку дитини, який не перебуває в зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови, що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.
За словами заступника Міністра економіки, гендерний розрив в оплаті праці в Україні скорочується, хоча ми відстаємо в цьому питанні від більшості країн ЄС та інших розвинених країн світу. Так, вона навела статистичні дані щодо розриву в оплаті праці жінок і чоловіків в Україні:
- 2020 рік — 20,4%;
- 2021 рік — 18,6%.
Упродовж останніх 5 років показник скоротився на 7,4% — з 26% у 2015 році до 18,6% у 2021 році.
Уряд нагадує, що 11 вересня 2020 року за ініціативи першої леді України Олени Зеленської Україна стала повноправною учасницею міжнародного «Партнерства Біарріц», що має на меті досягнення рівних прав і можливостей у суспільстві та відсутності обмежень за будь-якими ознаками.
За матеріалами Урядового порталу