Чи проводити позачергову атестацію посадових осіб місцевого самоврядування

Роз’яснює НАДС

derzhsluzhba_15_06.png

Атестаційна комісія один раз на 4 роки атестує посадових осіб місцевого самоврядування, щоб оцінити їх кваліфікації, ділові та професійні якості (ч. 1 ст. 17 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III, далі — Закон № 2493). 

Відділ кадрів — 2022. Підсумки року

Не атестують сільських, селищних, міських голів, голів районних у містах, районних і обласних рад, секретарів сільських, селищних, міських рад, працівників патронатної служби, осіб, які перебувають на посаді менше одного року, молодих спеціалістів, вагітних жінок чи жінок, які працюють менше одного року після виходу на роботу з відпустки по вагітності і пологах чи догляду за дитиною, осіб, прийнятих на посаду на визначений строк (ч. 2 ст. 17 Закону № 2493). 

Інші питання атестації посадових осіб регулюють у положенні про проведення атестації, що затверджує голова ради (ч. 9, 10 Закону № 2493). Типове положення про проведення атестації посадових осіб місцевого самоврядування затверджує Кабмін. 

Атестують посадових осіб місцевого самоврядування усіх рівнів, у т. ч. тих, які внаслідок організаційних змін обіймають посади менше ніж один рік, якщо їх службові обов’язки не змінилися (п. 2 Типового положення про проведення атестації посадових осіб місцевого самоврядування, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2001 № 1440, далі — Типове положення). 

Отже, ні Закон № 2493, ні Типове положення не передбачають позачергову атестацію посадових осіб місцевого самоврядування (Лист НАДС від 19.01.2022 № 305/10.3-22). 

У період між атестаціями проводять щорічну оцінку виконання посадовими особами місцевого самоврядування покладених на них завдань та обов’язків у порядку, визначеному головою з урахуванням Типового положення та особливостей кожного органу місцевого самоврядування. Таку оцінку проводять, коли підбивають підсумки роботи за рік, керівники відділів, управлінь та інших виконавчих органів, де працюють посадові особи (п. 3 Типового положення).  

Олена Петровська,
експерт із кадрових питань

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про проведення атестації працівників підприємства

Алгоритм проведення атестації працівників підприємства залежить від того, чи укладено на підприємстві колективний договір. Якщо колективний договір все ж таки є, його норми щодо атестації працівників мають бути продубльовані у Положенні про проведення атестації працівників.
10246

Зразок наказу про проведення атестації робочих місць

Якщо працівник має право на пенсію на пільгових умовах, до трудової книжки кадровик обов’язково має внести запис про атестацію робочого місця — на підтвердження цього права. Скачайте зразок наказу про проведення атестації робочих місць за вимогами ДСТУ 4163:2020
8121

Експертус Кадри: тепер спробувати може кожен

Система «Експертус Кадри» пропонує рішення професійних питань у зручній та доступній кожному формі. Тепер ви можете спробувати скористатися системою і відчути всі її переваги
3493

Працівники, які не підлягають атестації

Атестація працівників — одна зі складових роботи кадровика, яка допомагає керівнику прийняти рішення щодо удосконалення чи звільнення підлеглих. А чи усі категорії працівників можна атестувати? Розберімося.
4252

Звільнення працівника за результатами атестації

Для того щоб оцінити професійну кваліфікацію працівників та її відповідність виконуваній працівником роботі, працедавець може проводити атестацію працівників. Від результатів атестації залежить подальша діяльність працівника на підприємстві.
4652

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді