Правила працевлаштування під час воєнного стану: роз’яснення Держпраці

Чи змінили правила прийняття на роботу працівників на час воєнного стану та які документи для цього потрібні

shake_hands_07_06.png

Під час воєнного стану, як і раніше, працівника не можна допускати до роботи без укладення трудового договору, що оформлений наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в установленому КМУ порядку.

Ірина Матійко експерт із трудового законодавства Експертус Кадри
У статті — вимоги до виготовлення й засвідчення витягів зі службових документів. Витяг виготовляють, якщо немає потреби копіювати документ повністю. Скористайтеся зразками витягів зі зведених наказів і протоколу

Під час укладання трудового договору особа має подати документи:

  • паспорт чи інший документ, що посвідчує особу;
  • трудову книжку, якщо вона є, чи відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  • документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), стан здоров’я, відповідний військово-обліковий документ та інші документи –– у випадках, передбачених законодавством (ст. 24 КЗпП).

Належно задекларованою вважають працю, якщо роботодавець:

  • уклав з працівником трудовий договір;
  • офіційно повідомив про працевлаштування державну податкову службу;
  • офіційно і в повному розмірі виплачує заробітну плату;
  • сплачує за працівника єдиний соціальний внесок.

Під час прийняття на роботу для внутрішньо переміщених осіб випробування не встановлюється (ст. 26 КЗпП). Утім, під час воєнного стану важливо враховувати вимоги Закону України від 15.03.2022 №2136-ІХ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (зі змінами та доповненнями); далі –– Закон № 2136-ІХ. Так, під час укладення трудового договору в період дії воєнного стану умову щодо випробування працівника під час прийняття на роботу можна встановити для будь-якої категорії працівників (п. 2 ст. 2 Закону № 2136-ІХ).

Держпраці закликає не погоджуватися на підозрілі пропозиції працевлаштування з обіцянками швидкого заробітку, адже це може призвести до подальшого рабства.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління
Державної служби України з питань праці

Ірина Житкова шеф-редактор Експертус Кадри
Що змінилося та як застосовувати нові норми: як переносити вихідні, яким працівникам можна виплатити компенсацію за невикористану відпустку без звільнення, які відпустки не входять до стажу для щорічних відпусток, хто матиме право на нову відпустку до 60 к. дн., кому роботодавець зможе відмовити у відпустці, чи можна замінити оплачувані відпустки неоплачуваними та багато іншого.

 

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16339

Колективний договір

Порядок укладання колективного договору викликає у роботодавців безліч запитань. Як має виглядати типовий колективний договір? Колективний договір: обов'язковий чи ні? Чи потрібно реєструвати колективний договір? Чи передбачено відповідальність за відсутність колективного договору? Знайдіть відповіді у статті
163634

Резюме у роботі кадровика

Резюме — це перший документ, який бачить роботодавець. Його мета — надати роботодавцю чітке уявлення про те, чому саме цей кандидат підходить для вакансії. Як обрати працівника за резюме? Відповідь на це та інші питання а також резюме (шаблон) — у статті.
1366

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді