Страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не менше мінімального страхового внеску.
Чи включати до стажу для лікарняних період виплати соціальної допомоги особі з інвалідністю
До страхового стажу як періоду, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску, включають періоди:
- відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
- отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності).
Більше про законодавчі підстави — за посиланням.
Пенсію по інвалідності призначають відповідно до розділу IV Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі — Закон № 1058).
Особи, яким установили інвалідність, мають право на пенсію по інвалідності, залежно від групи інвалідності, за наявності необхідного страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією (ч. 1 ст. 32 Закону № 1058).
Державну соціальну допомогу особам з інвалідністю призначають відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» від 18.05.2004 № 1727-IV. Це інший вид виплат від держави і його не можна прирівняти до пенсії по інвалідності.
Як обчислюють страховий стаж, якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків менша, ніж мінімальний страховий внесок, розповідаємо у консультації.
Тож період, коли особа отримувала соціальну допомогу, не зараховують до страхового стажу для призначення допомоги з тимчасової непрацездатності.