Виплата соцдопомоги і стаж для лікарняного — роз'яснення експерта

Пояснення надала керівник групи експертів із кадрових питань Ольга Догадіна

Виплата соцдопомоги і стаж для лікарняного — роз'яснення експертаСтраховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не менше мінімального страхового внеску.

Чи включати до стажу для лікарняних період виплати соціальної допомоги особі з інвалідністю

До страхового стажу як періоду, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску, включають періоди:

  • відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • отримання виплат за окремими видами соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності).

Більше про законодавчі підстави — за посиланням.

Пенсію по інвалідності призначають відповідно до розділу IV Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі — Закон № 1058).

Особи, яким установили інвалідність, мають право на пенсію по інвалідності, залежно від групи інвалідності, за наявності необхідного страхового стажу на час настання інвалідності або на день звернення за пенсією (ч. 1 ст. 32 Закону № 1058).

Державну соціальну допомогу особам з інвалідністю призначають відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» від 18.05.2004 № 1727-IV. Це інший вид виплат від держави і його не можна прирівняти до пенсії по інвалідності.

Вам може знадобитися:

Як обчислюють страховий стаж, якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків менша, ніж мінімальний страховий внесок, розповідаємо у консультації.

Тож період, коли особа отримувала соціальну допомогу, не зараховують до страхового стажу для призначення допомоги з тимчасової непрацездатності.

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм роботи з е-лікарняними на порталі ПФУ

Електронний лікарняний — це формат лікарняного листа, який оформлюється виключно в електронному вигляді та передається безпосередньо до Пенсійного фонду України. Як роздрукувати електронний лікарняний? Як перевірити електронний лікарняний? Усе стосовно е-лікарняних — у статті.
13472

Як оплатити лікарняний: алгоритм дій

Лікарняний для працівника — це пряма реалізація права на відпочинок і відновлення здоров’я. Лікарняний підтверджує непрацездатність працівника та є підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності. Дізнайтеся як здійснюється оплата лікарняних за умовами роботи, відмова в оплаті лікарняних, відповідальність за неправильно сплачені лікарняні
7830

Електронні лікарняні

На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронної форми у Реєстрі медичних висновків. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності ви знайдете у статті
484816

Лікарняний сумісника: оплата та нарахування

Протягом року зазнали змін умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
50949

Лікарняний по догляду за дитиною: умови надання й оплата

Хто може піти на лікарняний по догляду за дитиною? Як оплачується лікарняний по догляду за дитиною? Чи можливий лікарняний по догляду за дитиною в період відпустки? Чи надається лікарняний по догляду за дитиною батьку? Подробиці та нюанси як отримати лікарняний на дитину — у статті
84040

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді