Службове відрядження — поїздка працівника за розпорядженням керівника підприємства на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (п. 1 Загальних положень Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59; далі — Інструкція № 59).
Як регламентувати вихід на роботу в день вибуття чи прибуття з відрядження
Законодавство визначає порядок відрядження лише для організацій та підприємств, які повністю або частково фінансують із держбюджету.
День вибуття у відрядження — це день, коли відправляється поїзд, літак, автобус або інший транспортний засіб із місця постійної роботи відрядженого працівника. День прибуття — день, коли транспортний засіб прибув до місця постійної роботи відрядженого працівника (абз. 1 п. 7 Інструкції № 59).
Вихід працівника на роботу в день вибуття у відрядження та в день прибуття з відрядження врегульовують у правилах внутрішнього трудового розпорядку. У консультації ми підготували варіанти формулювань у ПВТР.
Втім, може статися так, що вихід на роботу працівника в день вибуття чи прибуття з відрядження в ПВТР не врегулювали. Тоді керівник підприємства вирішує це питання окремо в кожному конкретному випадку.
За день вибуття та прибуття з відрядження працівнику виплачують добові. Якщо працівник вийшов на роботу, в табелі обліку використання робочого часу цей день слід позначити двома позначками (як саме краще це зробити, підкажемо за посиланням).