Ведення військового обліку: кваліфікаційні вимоги до відповідальної особи

Теми:
Експерти пояснили, в якому разі встановлювати кваліфікаційні вимоги непотрібно

Ведення військового обліку: кваліфікаційні вимоги до відповідальної особиПояснення надали  юрист із трудового права, сертифікований експерт із військового обліку Юлія Видиборець та експерт із професійної класифікації Юрій Юров.

Які кваліфікаційні вимоги до відповідального за ведення військового обліку

Якщо у державному органі, органі місцевого самоврядування, на підприємстві, в установі, організації (далі — підприємство) працює менше ніж 500 призовників, військовозобов’язаних та резервістів, обов’язки щодо ведення військового обліку покладають на особу служби персоналу (детальніше розповідаємо у консультації).

Кваліфікаційні вимоги у такому випадку за основною посадою — інспектора з кадрів, бухгалтера тощо. Ведення військового обліку — це додаткові обов’язки, які покладають на працівника. Тож кваліфікаційні вимоги у такому випадку за основною посадою не потрібно змінювати.

Рівень підготовки у сфері персонального військового обліку працівник підвищить на обов’язкових курсах підвищення кваліфікації раз на п’ять років у закладах вищої освіти, які погодили навчальні програми із Генеральним штабом ЗСУ.

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий контракт — особлива форма трудового договору

Контрактна форма трудового договору є досить поширеною на сьогодні, адже надає більшу гнучкість у визначенні умов роботи та взаємних обов’язків. Саме цим контракт і викликає низку питань: у чому полягає різниця між трудовим договором і контрактом; які особливості продовження контракту; де знайти зразок контракту з працівником? Відповіді на всі питання та типова форма контракту з працівником (зразок заповнення) — у статті.
14838

Запровадження вахтового методу роботи

Вахтовий метод — це особлива форма організації робіт, заснована на використанні трудових ресурсів поза місцем їх постійного проживання за умов, коли не може бути забезпечено щоденне повернення працівників до місця постійного мешкання.
16236

Зразок заяви про «чорнобильську» відпустку

Якщо на підприємстві є працівники, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та віднесені до 1 чи 2 групи постраждалих, для них гарантований додатковий відпочинок. А саме — додаткова відпустка за збереженням зарплати тривалістю 14 робочих (16 календарних) днів.
36539

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді