Ринок праці: кому найчастіше пропонують роботу?

У центрі зайнятості назвали найбільш затребувані та найкраще оплачувані професії

image65

Як скласти оголошення про вакансію без дискримінації та вберегтися від штрафу в 10 мінімальних зарплат

Державний центр зайнятості розповів, яких працівників найчастіше шукають роботодавці. Так, тут виділили чотири групи вакансій, які виставляють найчастіше. Це:

  • 22% — кваліфіковані робітники з інструментом (швачки, електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсарі-ремонтники, слюсарі-сантехніки, електрогазозварники, пекарі, слюсарі-електрики);
  • 17% — робітники з обслуговування устаткування та машин (водії, трактористи-машиністи, токарі, оператори заправних станцій, машиністи екскаваторів, водії навантажувачів, фрезерувальники, оператори верстатів, машиністи кранів);
  • 15% — професіонали (вчителі, вихователі, фармацевти, інженери, лікарі, психологи, інженери з охорони праці);
  • 13% — працівники сфери торгівлі та послуг (продавець, кухар, охоронник, офіціант, соціальний робітник, перукар, молодша медична сестра). 

У Державному центрі зайнятості пояснили, що спираються на дані «Єдиного порталу вакансій». Нині там налічують 184 вакансії.Середній рівень пропонованої заробітної плати становить 11 тисяч гривень. 

У відомстві також назвали конкретні професії, які користуються найбільшим попитом серед роботодавців. Десятка найзатребуваніших виглядає так:

  1. водій (1 752 вакансії);
  2. швачка (1 548 вакансій);
  3. продавець продовольчих / непродовольчих товарів (1 169 вакансій);
  4. кухар (827 вакансій);
  5. електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування (509 вакансій);
  6. електрогазозварник (346 вакансій);
  7. слюсар з ремонту колісних транспортних засобів (333 вакансії);
  8. токар (301 вакансія);
  9. слюсар-сантехнік (298 вакансій);
  10. тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (296 вакансій).

Водночас серед зареєстрованих безробітних вищу освіту мають 43% (в окремих містах — до 60%).

Також у центрі зайнятості представили рейтинг вакансій, за якими пропонують найвищий рівень оплати праці:

  • ливарник металів та сплавів;
  • слюсар-інструментальник;
  • коваль на молотах і пресах;
  • слюсар-електрик з ремонту та обслуговування вантажопідіймальних кранів і машин;
  • водій;
  • машиніст бульдозера;
  • кухар;
  • тракторист;
  • токар.

За матеріалами Державного центру зайнятості

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці»

Роботодавець зобов’язаний подавати до центру зайнятості інформацію щодо масового вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва й праці, у т. ч. ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання за два місяці до вивільнення
32767

Звітуємо про квоту

Пам’ятайте, що працевлаштування працівників квотних категорій може мати фінансовий зиск для підприємства. А от необґрунтована відмова у прийнятті, якщо квота не виконана, — гарантований візит інспектора Держпраці
64791

Відповідальність у 2019 році за невиконання квоти для працевлаштування

Якщо середньооблікова чисельність штатних працівників становить 20 осіб, на підприємстві має бути один працівник передпенсійного віку. Інакше — штраф. За яких умов та скільки заплатять роботодавці за невиконання квоти?
7541

Звіт № 3-ПН із 2018 року подаємо через інтернет

Сервіс «Електронний кабінет роботодавця» на сайті служби зайнятості дає змогу публікувати вакансії і переглядати резюме пошукачів роботи, звітувати про потребу в кадрах. Більше про можливості для роботодавців — у статті.
7966

Стаж, набутий за кордоном: чи зараховують для лікарняних, пенсії та допомоги з безробіття

Нерідко трапляється, що на підприємстві працюють працівники, які до цього тривалий час працювали за кордоном. Чи враховувати цей період до стажу для оплати тимчасової непрацездатності, призначення допомоги з безробіття, пенсії? Які документи підтверджують страховий стаж, набутий за кордоном? Окрім відповідей на ці запитання, у статті також знайдете перелік країн, з якими Україна уклала відповідні міжнародні договори.
8795

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді