Для роботи на деокупованих територіях сформують резерв працівників, — постанова КМУ

Теми:
Автор
провідний експерт із трудового законодавства Експертус Кадри
Експериментальний проєкт координують Мінреінтеграції та НАДС

Для роботи на деокупованих територіях сформують резерв працівників, — постанова КМУ

КМУ ухвалив Порядок реалізації експериментального проекту щодо створення резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України постановою від 23.05.2023 № 524 (далі — Постанова КМУ № 524). Це дасть змогу забезпечити професійним та вмотивованим персоналом військові адміністрації й інші держоргани на деокупованих територіях.

Як вести особові картки державних службовців

Кандидати заповнюватимуть анкету в електронній формі. Далі — НАДС розгляне заповнені анкети та перевірить професійну підготовку кандидатів.

З числа осіб, зарахованих до резерву, пріоритетне право отримати посаду в держорганах на деокупованих територіях, мають:

  • ветерани війни;
  • внутрішньо переміщені особи;
  • особи, які раніше займали ці посади;
  • особи, які мають досвід роботи у питаннях реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Крім того, МОН за участю Мінекономіки проведе професійне навчання осіб, зарахованих до резерву.

Координують проєкт Мінреінтеграції та НАДС. Приймають участь — районні, обласні військові адміністрації, військові адміністрації населених пунктів, центральні органи виконавчої влади та їх територіальні органи, місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, які утворили або відновили роботу на деокупованих територіях, представницькі органи корінних народів України, а також громадяни України, які виявили бажання працювати в держорганах на деокупованих територіях.

Проєкт діятиме з моменту, як набере чинності Постанова КМУ № 524, протягом воєнного стану та ще 12 місяців з дня, як його припинять або скасують, але не більше 2-х років.

Олена Петровська

За матеріалами Урядового порталу

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5487

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41182

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19225

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96920

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26038

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді