Для роботи на деокупованих територіях сформують резерв працівників, — постанова КМУ

Теми:
Автор
провідний експерт з трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Експериментальний проєкт координують Мінреінтеграції та НАДС

Для роботи на деокупованих територіях сформують резерв працівників, — постанова КМУ

КМУ ухвалив Порядок реалізації експериментального проекту щодо створення резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України постановою від 23.05.2023 № 524 (далі — Постанова КМУ № 524). Це дасть змогу забезпечити професійним та вмотивованим персоналом військові адміністрації й інші держоргани на деокупованих територіях.

Як вести особові картки державних службовців

Кандидати заповнюватимуть анкету в електронній формі. Далі — НАДС розгляне заповнені анкети та перевірить професійну підготовку кандидатів.

З числа осіб, зарахованих до резерву, пріоритетне право отримати посаду в держорганах на деокупованих територіях, мають:

  • ветерани війни;
  • внутрішньо переміщені особи;
  • особи, які раніше займали ці посади;
  • особи, які мають досвід роботи у питаннях реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Крім того, МОН за участю Мінекономіки проведе професійне навчання осіб, зарахованих до резерву.

Координують проєкт Мінреінтеграції та НАДС. Приймають участь — районні, обласні військові адміністрації, військові адміністрації населених пунктів, центральні органи виконавчої влади та їх територіальні органи, місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, які утворили або відновили роботу на деокупованих територіях, представницькі органи корінних народів України, а також громадяни України, які виявили бажання працювати в держорганах на деокупованих територіях.

Проєкт діятиме з моменту, як набере чинності Постанова КМУ № 524, протягом воєнного стану та ще 12 місяців з дня, як його припинять або скасують, але не більше 2-х років.

Олена Петровська

За матеріалами Урядового порталу

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Все про посадові інструкції в Україні: правила зі зразками

Роботодавець повинен роз’яснити працівнику його права і обов’язки, забезпечити необхідними для роботи засобами (ст. 29 КЗпП). Як це зробити? Скеровує інший нормативний акт: обов’язки, права та відповідальність працівників закріплюють в посадових та робочих інструкціях. Вас можуть притягнути до відповідальності за їх відсутність. Адже суд кваліфікує це як порушення законодавства про працю.
392487

Класифікатор професій: чинний

Національний класифікатор України «Класифікатор професій» призначений для застосування всіма роботодавцями під час підготовки штатного розпису чи для запису про роботу у трудові книжки працівників. У статті ви знайдете відповідь на такі питання: як працювати з Класифікатором професій та здійснювати пошук по класифікатору професій, для чого необхідний діючий Класифікатор професій, як працює класифікатор професій «пошук по назві»?
195538

Як оформити наказ про переведення на іншу посаду

Роботодавець може перевести працівника на іншу посаду тільки за його згодою (ч. 1 ст. 32 КЗпП). Ініціювати переведення можуть працівник або роботодавець. Скачати зразок наказу про переведення за новим стандартом ви зможете у матеріалі
260286

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
28319

Табель обліку робочого часу: як правильно вести

Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.
467116

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді