Укриття у школі: хто має чергувати?

Пояснення надав освітній омбудсмен

Укриття у школі: хто має чергувати?

Освітній омбудсмен пояснив, хто має стежити за станом укриттів у закладах освіти. Так, відповідно до законодавства, за утримання укриттів та готовність до їх використання за призначенням відповідають балансоутримувачі (засновники). При цьому потрібно створити підрозділи цивільного захисту для обслуговування та експлуатації захисних споруд (також можна призначити осіб цивільного захисту, які відповідатимуть за це).

Хто може проводити перевірки цивільного захисту

Водночас Порядок утворення, завдання та функції формувань цивільного захисту, затверджений постановою Кабінету Міністрів від 9 жовтня 2013 р. № 787 передбачає, що такі формування можуть утворюватися суб’єктами господарювання, які мають, зокрема, транспортну, будівельну, комунальну, медичну, пожежну та іншу спецтехніку. Заклади освіти не відповідають умовам створення формувань цивільного захисту. Проте такі формування утворюються на території міських, селищних та сільських територіальних громад органами місцевого самоврядування.

Питання чергування також вирішуються на рівні органів місцевого самоврядування та військових адміністрацій. Для цього видається наказ чи розпорядження, а потім — залучаються підрозділи цивільного захисту.

Зазначимо, залучення працівників до роботи підрозділів цивільного захисту відбувається лише на добровільній основі. 

 

Безумовно, увійти до складу формування цивільного захисту можуть і педагоги. В такому разі оформлюють переведення (і в жодному разу не додаткову роботу) після створення у громаді відповідного формування. Важливо пам'ятати, що переведення можливе, якщо робота не протипоказана працівникові за станом здоров’я. Оплата праці в такому разі відбувається на рівні, не нижчому за середню заробітну плату на попередній роботі.

За матеріалами Офісу освітнього омбудсмена

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
437

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
4686

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді