Норми Закону приведуть у відповідність до вимог Закону про адміністративну процедуру
Мінекономіки оприлюднило проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері зайнятості населення та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття» (далі — Законопроєкт).
Законопроєкт приводить норми Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI (далі — Закон № 5067) та Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 № 1533-III (далі — Закон № 1533) у відповідність до вимог до Закону України «Про адміністративну процедуру» від 17.02.2022 № 2073-ІХ (далі — Закон № 2073).
Законопроєкт передбачає, що у Законі № 5067:
- порядки надання соціальних послуг та реалізації заходів щодо сприяння зайнятості населення приведуть у відповідність положенням Закону № 2073;
- поняття «скасування» дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України замінять на поняття «відкликання» такого дозволу відповідно до вимог Закону № 2073;
- дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України визнаватимуть недійсним якщо виявили такі недостовірні дані у документах, що подав роботодавець, які не могли виявити під час розгляду заяви, з дотриманням порядку, передбаченого Законом № 2073.
У Законі № 1533 планують:
- збільшити строк, коли страхувальник або страховик можуть оскаржити рішення органу державного нагляду, до 30 к. дн. та надати можливість це зробити не тільки у суді, але й у порядку адміністративного оскарження;
- надати застрахованим особам, яким виплачують забезпечення та надають соціальні послуги за цим Законом, додаткове право на захист своїх прав та вирішення спорів у адміністративному порядку.
Зміни в соціальному страхуванні на випадок безробіття
Олена Петровська
За матеріалами Мінекономіки
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.