Працівники, які мають право на щорічну відпустку в зручний час

Усі працівники мають гарантоване право на відпочинок, зокрема — отримання щорічної відпустки. Це право забезпечує Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон № 504).

Порядок надання працівникам відпусток визначається графіками відпусток, які затверджує роботодавець, погоджуючи із профспілкою.

Законом № 504, зокрема, визначено категорії працівників, які мають право отримувати щорічну відпустку у зручний для них час. Для зручності, ми зібрали їх і створили для вас шпаргалку.

Працівники, які мають право на щорічну відпустку в зручний час

СКАЧАТИ ➥

Відпустки за бажанням працівника в зручний для нього час можуть надаватись і в інших випадках, передбачених колективним або трудовим договором (ч. 13 ст. 10 Закону № 504).

Крім того, законодавством, для деяких категорій передбачається надання щорічних відпусток у певний період.

Керівні, педагогічні, наукові, науково-педагогічні працівники навчальних закладів мають право на отримання щорічної відпустки повної тривалості у період літніх канікул вже у перший рік роботи (не кажучи вже про наступні робочі роки). При цьому не має значення, коли особу було прийнято на роботу. Приміром, вчителя прийнято до школи у травні, а у відпустку він піде вже у липні.

Працівники художньо-постановочної частини і творчі працівники театрів можуть помріяти про повноцінний відпочинок лише після завершення театрального сезону. Добре, що сезон завершується влітку, а надання відпустки теж не залежить від часу прийняття на роботу (докладніше — все та ж ст. 10 Закону № 504).

До відома!

При складанні графіка відпусток насамперед ураховуємо побажання працівників, які мають право на щорічну відпустку в зручний час.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді