Для отримання такої згоди роботодавець має подати на ім’я голови виборного органу профспілки обгрунтоване подання про розірвання трудового договору з працівником.
Відповідно до частин другої та третьої статті 43 КЗпП виборний орган профспілки, членом якої є працівник, розглядає у 15-денний строк подання роботодавця про розірвання трудового договору з працівником.
Подання роботодавця має розглядатися у присутності працівника, на якого воно внесено. Розгляд подання за відсутності працівника допускається лише за його письмовою заявою. За бажанням працівника від його імені може виступати інша особа, у т. ч. адвокат.
Якщо працівник або його представник не з’являється на засідання, розгляд подання відкладається до наступного засідання у межах строку, визначеного частиною другою статті 43 КЗпП. У разі повторної неявки працівника (його представника) на засідання без поважних причин подання може розглядатися за відсутності працівника.
Згідно з частинами п’ятою та сьомою статті 43 КЗпП виборний орган профспілки має повідомити роботодавця про прийняте рішення у письмовій формі в триденний строк після його прийняття.
Рішення виборного органу профспілки про відмову в наданні згоди на розірвання трудового договору має бути обгрунтованим. Якщо відмову не обгрунтовано, роботодавець має право звільнити працівника без згоди виборного органу профспілки.
Зразок оформлення згоди профспілки на звільнення працівника (скачати)
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"