Посадова інструкція заступника головного бухгалтера

UA RU
Похідні посади, назви яких утворено за допомогою додаткових ознак типу «заступник», «змінний» тощо, мають такі самі кваліфікаційні характеристики, як і базові (п. 13 Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, Випуск 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності», затверджений наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336).

Завдання, обов’язки, обсяг знань та кваліфікацію «заступників» розробники посадових інструкцій визначають на основі кваліфікаційної характеристики відповідної базової професії.

На практиці безпосередньо «заступнику» керівник делегує частину питань/напрямів роботи, які той має вирішувати/виконувати самостійно. Наприклад, проведення зустрічей, представництво на ділових заходах, відповіді на запитання тощо. Тобто загалом основна функція «заступника» — заміщати керівника та виконувати його обов’язки.

До відома

Цікавий факт: за історичними матеріалами з кінця XVIII століття «заступників» називали «товаришем» керівника.

Не виняток — і «заступник головного бухгалтера». Йому, як правило, керівник доручає окремі напрями бухгалтерського обліку на підприємстві. Наприклад, контроль за:

  • веденням бухгалтерського обліку розрахунків за надані послуги на валютних рахунках;
  • складанням бухгалтерської документації для формування бухгалтерської звітності;
  • обліком товарно-матеріальних цінностей;
  • розрахунками з дебіторами/кредиторами, з підзвітними особами, з працівниками підприємства тощо.

Посадова інструкція заступника головного бухгалтера Читайте також: Головний, провідний, перший, заступник: правила застосування похідних слів

Обсяг завдань та обов’язків залежить від форми власності підприємства, напряму та виду економічної діяльності, чисельності працівників тощо.

Зразок посадової інструкції заступника головного бухгалтера

Посадова інструкція заступника головного бухгалтера
СКАЧАТИ

Розробник — Георгій Маймула,
експерт з професійної класифікації


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"

зміст

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві», який відбудеться 7 березня. Спікер — юрист, сертифікований експерт з військового обліку Юлія Видиборець. У програмі — обов’язки відповідального за ведення військового обліку, оповіщення про виклик до ТЦК працівників, які відсутні через відрядження, відпустку, хворобу, призупинення трудового договору. Також відповіді на важливі питання: як вести списки персонального військового обліку: сумісники, працівники, яким виповнилося 27 років, працівники, які відмовляються надати інформацію, як роботодавцям реагувати на вимоги ТЦК та СП, який документ підтверджує, що працівник був у ТЦК, чи вимагати його від працівника.

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

10 кейсів з військового обліку, на які не знайдете відповідь у законодавстві

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді