1. Визначте дати засідань з огляду на дати зарплати
Підприємство має розглянути документи для призначення допомоги з тимчасової непрацездатності, з вагітності та пологів протягом 10-ти днів із дня їх надходження (ч. 1 ст. 32 Закону № 1105).
Десять днів — загальний строк. За цей час лікарняний має пройти керівника підрозділу (табельника), кадровика і Комісію. Роботодавець зобов’язаний виплатити працівнику допомогу за перші п’ять днів тимчасової непрацездатності у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати зарплати.
Тому заплануйте засідання не пізніш як за два робочі дні до дат виплати зарплати. Бухгалтерія встигне вчасно нарахувати і виплатити допомогу за дні, які оплачує роботодавець.
2. Визначте кінцеві терміни для повідомлення про відмову в оплаті лікарняних
Якщо комісія відмовляє в допомозі, має п’ять днів, щоб поінформувати працівника про відмову, її причини та порядок оскарження.
➤ Приклад
Комісія спланувала засідання двічі на місяць — до 4-го та 18-го числа. Кінцевий термін для повідомлень про відмову в призначенні матеріального забезпечення за соціальним страхуванням — числа 9 та 23 щомісяця.
3. Сплануйте регулярні контрольно-перевірні заходи
Обов’язки та повноваження Комісії визначають пункти 2.2 та 3.1 Положення № 13. Комісія має щокварталу аналізувати використання коштів ФСС на підприємстві (п. 3.1.4 Положення № 13).
Інші контрольно-перевірні заходи:
- контроль за оплатою лікарняних
- облік працівників, які часто хворіють
- перевірка правильності видачі та оформлення листків непрацездатності
Законодавство не регламентує, коли та як часто їх проводити. Визначте строки та періодичність самостійно, залежно від чисельності працівників. Зафіксуйте їх у плані.
Зразок Річний план роботи комісії із соціального страхування — 2020
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"