Кабмін змінив вимоги до професійно-кваліфікаційного рівня головних бухгалтерів бюджетних установ та осіб, що претендують на цю посаду, а також до тих, хто прагне працювати на посаді спеціаліста, на якого покладається виконання обов’язків бухгалтерської служби апарату сільської, селищної ради
Кабінет Міністрів України постановою «Про внесення змін до Типового положення про бухгалтерську службу бюджетної установи» від 05.09.2014 № 436 змінив освітні вимоги до бухгалтерів бюджетних установ. Зазначені зміни, зокрема, стосуються вимог до професійно-кваліфікаційного рівня головного бухгалтера (чи особи, що претендує на посаду головного бухгалтера). Постанова поділяє вказаних осіб на кандидатів, які здобули вищу освіту до набрання чинності Законом України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII, який встановлює відповідні рівні вищої освіти, і після.
Також постановою встановлено вимоги до особи, що претендує на посаду спеціаліста, на якого покладається виконання обов’язків бухгалтерської служби апарату сільської, селищної ради, її виконавчого органу, а також бюджетної установи, що утримується за рахунок коштів місцевих бюджетів та якій не підпорядковані інші бюджетні установи, якщо в них не утворюється бухгалтерська служба.
Крім того, Типове положення про бухгалтерську службу бюджетної установи доповнено новим пунктом щодо призначення осіб з числа військовослужбовців на посаду головного бухгалтера бюджетної установи, якій не підпорядковані інші бюджетні установи, а також на посаду спеціаліста, на якого покладається виконання обов’язків бухгалтерської служби бюджетної установи, в якій не утворюється бухгалтерська служба. Зазначене призначення здійснюється з урахуванням відповідних положень про проходження військової служби громадянами України, затверджених Президентом України.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.