З 22 травня 2014 діє нова редакція Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII (далі — Закон № 3551-XII), частина перша статті 6 якого зазнала змін в частині визначення категорій осіб, які належать до учасників бойових дій. Так, учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці, які брали участь в АТО. Міноборони України підготувало роз’яснення щодо встановлення статусу учасника бойових дій військовослужбовцям, які беруть (брали) участь в АТО від 20.06.2014
З 22 травня 2014 діє нова редакція Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII (далі — Закон № 3551-XII), частина перша статті 6 якого зазнала змін в частині визначення категорій осіб, які належать до учасників бойових дій. Так, учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці, які брали участь в АТО. Міноборони України підготувало роз’яснення щодо встановлення статусу учасника бойових дій військовослужбовцям, які беруть (брали) участь в АТО від 20.06.2014.
Учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці Збройних Сил України, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також брали участь в антитерористичній операції (відповідно до вимог пункту 19 статті 6 Закону № 3551-XII).
З метою обліку особового складу командиром військової частини видається відповідний наказ (по стройовій частині) про відрядження в райони проведення антитерористичної операції, а також інформація про участь військовослужбовців в антитерористичній операції заноситься до особової справи або військового квитка та засвідчується командиром військової частини й гербовою печаткою.
Видачу посвідчень учасника бойових дій військовослужбовцям за відповідними рішеннями буде організовано Департаментом кадрової політики Міноборони України та Головним управлінням персоналу Генштабу Збройних Сил України, а військовозобов’язаним, призваним на військову службу під час мобілізації, — обласними та Київським міським військовими комісаріатами.
До відома
Учасники бойових дій мають низку пільг та гарантій у сфері праці:
- переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників (п. 5 частини другої ст. 42 Кодексу законів про працю України);
- право використання щорічної відпустки у зручний час (ст. 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки);
- право на відпустку без збереження заробітної плати строком до 14 календарних днів щорічно, яка за бажанням працівника надається в обов’язковому порядку (п. 4 ст. 25 Закону про відпустки);
- право на виплату допомоги з тимчасової непрацездатності у розмірі 100 % середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи (ст. 37 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III).
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.