Підприємства, установи, організації будь-якої форми власності можуть на основі Методичних рекомендацій щодо впровадження у державних органах, органах влади Автономної Республіки Крим та їх апараті системи наставництва державних службовців, затверджених наказом Національного агентства України з питань державної служби від 25.10.2013 № 189 (далі — Методичні рекомендації) розробити власні форми документів щодо адаптації прийнятих працівників та системи наставництва
Так, документи, розроблені на основі Методичних рекомендацій, можуть враховуватися при вирішенні роботодавцем питання про звільнення працівника за результатами випробування.
Методичні рекомендації окреслюють:
- підходи до розроблення і впровадження системи наставництва, її цілі та завдання;
- поняття та завдання наставництва для реалізації адаптації новопризначених державних службовців;
- вимоги до рівня професійної компетентності наставника;
- форми роботи наставника з новопризначеними державними службовцями;
- порядок звітності та контролю в системі наставництва державних службовців;
- підхід для визначення результатів адаптації новопризначених державних службовців.
При розробленні в організації власних шаблонів документів з питань адаптації можна брати за основу шаблони для державної служби, що містяться в Методичних рекомендаціях:
- орієнтовну Програму адаптації (на перші 3 місяці);
- форму Індивідуального плану наставництва;
- форму Висновку за результатами виконання програми адаптації та індивідуального плану наставництва;
- форму Звіту за результатами виконання програми адаптації та індивідуального плану наставництва;
- форму Анкети зворотного зв’язку для перевірки успішності проведення адаптації.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.