Комітет з питань науки і освіти Верховної Ради рекомендував парламенту прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Закону «Про освіту». Законопроект має на меті відновлення первинних гарантій педагогічним, науково-педагогічним працівникам та іншим категоріям працівників закладів освіти
Законопроектом (реєстр. № 2861) пропонується відновити гарантії держави щодо встановлення ставок заробітної плати педагогічним працівникам на рівні не нижчому від середньої по промисловості, посадових окладів науково-педагогічним працівникам вищих навчальних закладів на рівні двох середніх заробітних плат працівників промисловості.
Також пропонується встановлення доплат спеціалістам, які працюють в системі освіти, до рівня середньомісячної заробітної плати працівників у цілому по народному господарству, щоквартальної індексації зарплат, та її перегляду двічі на рік.
Враховуючи, що гарантії держави педагогічним, науково-педагогічним працівникам та іншим категоріям працівників навчальних закладів за своїм обсягом у 2007 році були значно ширші, очевидним станом на 2013 рік є значне звуження їх прав, у т. ч. на належний рівень оплати праці, що відбулося у зв’язку із внесенням змін Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», згідно яких було скасовано обсяг зазначених вище гарантій та замість них було визначено, що посадові оклади (ставки заробітної плати) науково-педагогічним, педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів та установ освіти встановлювались на основі Єдиної тарифної сітки у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Підкреслювалося також, що, незважаючи на визнання норм Закону "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" неконституційними, згідно з рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 №10-рп/2008, відновлення звужених гарантій держави педагогічним, науково-педагогічним працівникам та іншим категоріям працівників навчальних закладів не відбулося.
Прийняття цього законопроекту сприятиме відновленню гарантій та реальному покращенню умов оплати праці педагогічних, науково-педагогічних працівників та інших категорій працівників закладів освіти.
За інформацією Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України
(http://iportal.rada.gov.ua/)
Успіх будь-якої організації безпосередньо залежить від її найціннішого ресурсу — людей. Командна робота, як форма організації праці, дозволяє досягати синергії, де загальний результат значно перевищує суму індивідуальних зусиль. Проте для створення дієвої команди недостатньо просто зібрати фахівців у межах одного проєкту чи підрозділу. Саме тому досить важлива роль кадровика в командній роботі— HR-фахівця, чия місія полягає у створенні сприятливого середовища для командної взаємодії та розвитку колективу.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів, цінностей, поглядів або потреб. Конфлікти на робочому місці виникають через взаємодію різних особистостей, посадових функцій та очікувань. У цій статті ви знайдете секрети вирішення трудових конфліктів, все про роль кадровика у врегулюванні спорів, а також кадрові політики і уникнення конфліктів у трудовому просторі.
У сучасних умовах глобальної конкуренції та постійних змін на ринку праці, кадрова безпека підприємства набуває все більшого значення для стабільного функціонування будь-якого підприємства. Як кадровику запобігти внутрішнім загрозам та стабільно підтримувати кадрову безпеку на підприємстві — читайте у статті.
Управління персоналом є критично важливою складовою ефективної роботи будь-якого підприємства. Відділ кадрів (HR-відділ) не лише веде документацію, а й відповідає за залучення, адаптацію, розвиток і утримання персоналу. Але яка кількість кадровиків потрібна для якісного виконання цих функцій? Допомогти в цьому може калькулятор кількості кадровиків — спеціальний інструмент для розрахунку оптимального складу HR-команди.
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.