Комітет з питань науки і освіти Верховної Ради рекомендував парламенту прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Закону «Про освіту». Законопроект має на меті відновлення первинних гарантій педагогічним, науково-педагогічним працівникам та іншим категоріям працівників закладів освіти
Законопроектом (реєстр. № 2861) пропонується відновити гарантії держави щодо встановлення ставок заробітної плати педагогічним працівникам на рівні не нижчому від середньої по промисловості, посадових окладів науково-педагогічним працівникам вищих навчальних закладів на рівні двох середніх заробітних плат працівників промисловості.
Також пропонується встановлення доплат спеціалістам, які працюють в системі освіти, до рівня середньомісячної заробітної плати працівників у цілому по народному господарству, щоквартальної індексації зарплат, та її перегляду двічі на рік.
Враховуючи, що гарантії держави педагогічним, науково-педагогічним працівникам та іншим категоріям працівників навчальних закладів за своїм обсягом у 2007 році були значно ширші, очевидним станом на 2013 рік є значне звуження їх прав, у т. ч. на належний рівень оплати праці, що відбулося у зв’язку із внесенням змін Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», згідно яких було скасовано обсяг зазначених вище гарантій та замість них було визначено, що посадові оклади (ставки заробітної плати) науково-педагогічним, педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів та установ освіти встановлювались на основі Єдиної тарифної сітки у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Підкреслювалося також, що, незважаючи на визнання норм Закону "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" неконституційними, згідно з рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 №10-рп/2008, відновлення звужених гарантій держави педагогічним, науково-педагогічним працівникам та іншим категоріям працівників навчальних закладів не відбулося.
Прийняття цього законопроекту сприятиме відновленню гарантій та реальному покращенню умов оплати праці педагогічних, науково-педагогічних працівників та інших категорій працівників закладів освіти.
За інформацією Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України
(http://iportal.rada.gov.ua/)
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.