Закордонний та вітчизняний страховий стаж для оплати лікарняного потрібно підсумовувати

Теми:
Страховий (трудовий) стаж, набутий громадянином України чи іноземцем за межами України, додається до страхового стажу, набутого в Україні, для оплати тимчасової непрацездатності, якщо між країнами укладено договір про взаємовизнання стажу та за умови, що закордонний і вітчизняний стаж не співпадають у часі

Законодавством України визначено, що право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності мають застраховані громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України (ч. 1 ст. 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV; далі — Закон № 1105).

Україною ратифіковано низку міжнародних договорів, які є частиною вітчизняного законодавства, а тому і застосовуються на рівні з ним (ст. 19 Закону України «Про міжнародні договори України» від 29.06.2004 № 1906-IV).

Нині діє низка міжнародних договорів між Україною та Королівством Іспанія, Латвійською Республікою, Словацькою Республікою, Литовською Республікою, Чеською Республікою, Республікою Болгарія, Португальською Республікою, Республікою Польща діють двосторонні міжнародні угоди, що регулюють питання соціального забезпечення громадян договірних сторін в частині надання допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Також на території України застосовуються двосторонні міждержавні угоди між Союзом Радянських Соціалістичних Республік та Румунською Народною Республікою, Угорською Народною Республікою, Монгольською Народною Республікою та міжурядові угоди між Україною та Російською Федерацією, Азербайджанською Республікою, Республікою Молдова, якими визнається на взаємній основі трудовий (страховий) стаж.

Щоб підтвердити страховий (трудовий) стаж, набутий у державі договірної сторони, особі потрібно надати страхувальнику довідку, видану:

1) Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на підставі формуляру (довідки) встановленого зразка про періоди трудового (страхового) стажу (для підтвердження стажу, набутого на території Королівства Іспанія, Республіки Польща, Португальської Республіки, Республіки Болгарія, Латвійської Республіки);

2) Службою закордонних виплат Управління фонду державного соціального страхування (для підтвердження стажу, набутого на території Литовської Республіки);

3) Чеським управлінням соціального забезпечення або Уповноваженим органом, зазначеним в пункті 1 б) статті 2 відповідної Угоди (для підтвердження стажу, набутого на території Чеської Республіки);

4) Соціальною страховою компанією (для підтвердження стажу, набутого на території Словацької Республіки);

5) компетентним органом країни, на території якої набуто трудовий (страховий) стаж (для підтвердження стажу, набутого на території Республіки Румунія, Угорської Республіки, Монгольської Республіки);

6) роботодавцем із зазначенням тривалості трудової діяльності та її оплати за відповідний період, а також періодів сплати страхових внесків (для підтвердження стажу, набутого на території Російської Федерації, Азербайджанської Республіки, Республіки Молдова).

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор календарних днів у періоді

Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
5714

Як обчислити страховий стаж для лікарняного

Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
143734

Максимальний термін перебування на лікарняному при різних захворюваннях

Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
165838

Відпустка для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю: стаж та допомога

За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
29945

Лікарняний під час відпустки

Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.
106339

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді