У Верховній Раді України за номером 4006 зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо визначення джерел фінансування гарантій мобілізованим працівникам)
У Верховній Раді України за номером 4006 зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо визначення джерел фінансування гарантій мобілізованим працівникам).
Законопроектом пропонується внести чергові зміни до статті 119 Кодексу законів про працю України (КЗпП) та повернути норму щодо компенсації з Державного бюджету середнього заробітку працівникам, призваним на строкову військову службу, мобілізованим працівникам, а також мобілізованим працівникам, які продовжують службу на умовах контракту. Окрім того, таким працівникам здійснюватиметься виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-XII.
На думку автора законопроекту А. Гіршфельда прийняття запропонованих змін дозволить:
- запобігти зростанню соціальної напруги, яке викликане змінами до КЗпП, внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 № 911-VIII;
- не допустити деморалізації кадрових військових, що може виникнути через створення нерівних умов у матеріальному забезпеченні у порівнянні з мобілізованими та військовослужбовцями, які пішли служити за контрактом;
- не допустити виникнення конфліктів у трудових колективах та між роботодавцями і працівниками;
- забезпечити соціальну справедливість шляхом виконання державою своїх зобов’язань перед мобілізованими на військову службу працівниками.
Підготувала Ольга Савченко,
експерт Експертус Кадри
У наш час важко уявити будь-яке підприємство чи установу без людини, яка б підбирала кваліфікованих, здібних працівників та ще й допомагала в адаптації персоналу. Саме зі знайомства з представником кадрової служби починається трудовий шлях кожного працівника. Тому у цій статті ви знайдете все про День кадровика в Україні.
З 1 січня 2025 року в Україні набула чинності реформа системи встановлення інвалідності, яка передбачає заміну медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) на експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи, що працюватимуть при лікувальних закладах. Ліквідація МСЕК в Україні викликала низку питань, як серед працівників, так і серед роботодавців. Наші експерти підготували відповіді на найактуальніші з таких питань.
Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
Калькулятор трудового стажу є важливою складовою не лише для нарахування пенсії, а й для отримання різних соціальних гарантій та компенсацій. У багатьох випадках якісний та точний калькулятор стажу роботи може бути складним і потребує врахування численних нюансів, таких як перерви в роботі, відпустки або звільнення. Однак завдяки сучасним онлайн інструментам, таким як онлайн калькулятор стажу роботи, цей процес став простим і доступним для кожного. Усе про калькулятор стажу по трудовій книжці онлайн — у статті.
Кадрова служба є невід’ємною частиною будь-якої організації. Від її ефективності залежить не тільки правильність оформлення документів, але й загальна продуктивність компанії. Як здійснити аналіз ефективності кадрових процесів та віднайти стратегії для підвищення їх результативності — у статті.