Уряд змінив умови отримання статусу учасника бойових дій

Статус учасника бойових дій надаватиметься особам в разі залучення їх до проведення АТО на строк не менше ніж 30 календарних днів, зокрема за сукупністю днів перебування в районах її проведення, окрім випадків безпосередньої участі у бойових діях або отримання поранення, контузії, каліцтва

КМУ постановою від 08.09.2016 № 602 уніс зміни до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою КМУ від 20.08.2014 № 413 (далі — Порядок № 413).

Статус учасника бойових дій надаватиметься особам, зазначеним у пункті 2 Порядку № 413, у разі залучення їх до проведення антитерористичної операції на строк не менше ніж 30 календарних днів, зокрема за сукупністю днів перебування в районах її проведення.

Особам, які брали участь у виконанні бойових (службових) завдань в умовах безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з противником, у проведенні розвідувальних заходів, що підтверджено оперативним штабом з управління антитерористичною операцією, а також, які отримали поранення, контузії, каліцтва, що унеможливило подальше виконання ними відповідних завдань (крім випадків необережного поводження із зброєю та ухилення від військової служби шляхом самокалічення або шляхом симуляції хвороби), статус учасника бойових дій надаватиметься незалежно від кількості днів залучення їх до проведення антитерористичної операції.

Окрім того, уточнено перелік документів, на підставі яких особам надаватиметься статус учасника бойових дій.

Ольга Савченко,
ксперт Експертус: Кадри

Від редакції

Детальніше про пільги осіб, що мають статус учасника бойових дій — у експертних статтях е-журналу «Кадровик-01»:

Працівник — учасник бойових дій і «чорнобилець»: надавати одну чи дві відпустки
(«Кадровик-01», № 05/2016)

Учасник бойових дій захворів під час додаткової відпустки: чи оплачувати листок непрацездатності
(«Кадровик-01», № 03/2016)

Оплата листка непрацездатності учаснику бойових дій
(«Кадровик-01», № 04/2016)

Нова додаткова оплачувана відпустка учасникам бойових дій та інвалідам війни
(«Кадровик-01», № 06/2015)

Соціальні гарантії для учасників АТО у разі їх загибелі — пенсії членам сімей
(«Кадровик-01», № 09/2015)

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Особовий листок з обліку кадрів: порядок та зразок заповнення

Особовий листок по обліку кадрів — обов’язкова складова особової справи працівника. Зразок заповнення особового листка з обліку кадрів не має затвердженої законом типової форми. Саме тому у кадровиків виникають питання: що таке особовий листок з обліку кадрів, який бланк доповнення до особового листка з обліку кадрів, хто заповнює особовий листок з обліку кадрів. Щоб не витрачати час, скористайтеся бланком та зразком заповнення.
272950

Перенесення відпустки: коли можливо

Щорічні відпустки надають за графіками. Проте за певних обставин допустимо змінити термін надання відпустки. Чи можна з ініціативи роботодавця перенести щорічну відпустку працівника на інший період? Як надати чорнобильську відпустку за минулі роки? Чи можливе перенесення щорічної відпустки за ініціативою працівника? Які особливості перенесення святкового дня під час відпустки? Відповіді на питання та все про порядок перенесення відпустки — у статті.
37530

Особова картка П-2: як вести

Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток.
197013

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді