Уряд змінив умови отримання статусу учасника бойових дій

Статус учасника бойових дій надаватиметься особам в разі залучення їх до проведення АТО на строк не менше ніж 30 календарних днів, зокрема за сукупністю днів перебування в районах її проведення, окрім випадків безпосередньої участі у бойових діях або отримання поранення, контузії, каліцтва

КМУ постановою від 08.09.2016 № 602 уніс зміни до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою КМУ від 20.08.2014 № 413 (далі — Порядок № 413).

Статус учасника бойових дій надаватиметься особам, зазначеним у пункті 2 Порядку № 413, у разі залучення їх до проведення антитерористичної операції на строк не менше ніж 30 календарних днів, зокрема за сукупністю днів перебування в районах її проведення.

Особам, які брали участь у виконанні бойових (службових) завдань в умовах безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з противником, у проведенні розвідувальних заходів, що підтверджено оперативним штабом з управління антитерористичною операцією, а також, які отримали поранення, контузії, каліцтва, що унеможливило подальше виконання ними відповідних завдань (крім випадків необережного поводження із зброєю та ухилення від військової служби шляхом самокалічення або шляхом симуляції хвороби), статус учасника бойових дій надаватиметься незалежно від кількості днів залучення їх до проведення антитерористичної операції.

Окрім того, уточнено перелік документів, на підставі яких особам надаватиметься статус учасника бойових дій.

Ольга Савченко,
ксперт Експертус: Кадри

Від редакції

Детальніше про пільги осіб, що мають статус учасника бойових дій — у експертних статтях е-журналу «Кадровик-01»:

Працівник — учасник бойових дій і «чорнобилець»: надавати одну чи дві відпустки
(«Кадровик-01», № 05/2016)

Учасник бойових дій захворів під час додаткової відпустки: чи оплачувати листок непрацездатності
(«Кадровик-01», № 03/2016)

Оплата листка непрацездатності учаснику бойових дій
(«Кадровик-01», № 04/2016)

Нова додаткова оплачувана відпустка учасникам бойових дій та інвалідам війни
(«Кадровик-01», № 06/2015)

Соціальні гарантії для учасників АТО у разі їх загибелі — пенсії членам сімей
(«Кадровик-01», № 09/2015)

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5484

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41159

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19206

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96913

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26037

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді