Нові умови проведення конкурсного відбору банків, що здійснюватимуть виплату пенсій та зарплат бюджетникам

І надалі преференції мають банки, в яких держава володіє часткою понад 75%. Уповноважені банки, які визначені переможцями конкурсу на право виплати пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ і у тримісячний строк не забезпечили виконання нових вимог, припинять виконання функцій уповноваженого банку

Постановою КМУ «Деякі питання виплати пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ» 22.09.2016 № 662 затверджено в новій редакції:

  • Порядок виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках (далі — Порядок виплат № 662);
  • Порядок проведення конкурсного відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ (далі — Порядок конкурсу № 662).

Так, до участі в конкурсі допускаються банки, що мають активи, частка яких становить не менш як 1% активів банківської системи або контрольний пакет акцій яких належить міжнародним фінансовим та банківським установам, які мають міжнародний рейтинг інвестиційного класу від міжнародно визнаних рейтингових агенцій або у яких держава володіє часткою понад 75%, та які на час проведення конкурсу відповідають таким вимогам:

  • протягом останніх 6 місяців Нацбанком не застосовувалися заходи впливу у вигляді обмеження, зупинення чи припинення здійснюваних банком операцій;
  • не мають фінансової заборгованості перед Фондом гарантування вкладів фізичних осіб щодо сплати зборів, штрафів, пені;
  • не мають заборгованості із сплати податків і зборів;
  • протягом останніх 12 місяців щодо яких або до власників істотної участі в яких, або до пов’язаних осіб яких не було застосовано Україною, іноземними державами — членами Організації економічного співробітництва та розвитку чи ЄС санкцій;
  • здійснюють емісію електронних платіжних засобів (платіжних карток).

Окрім того, розширено перелік державних органів, що входять до складу конкурсної комісії, зокрема, до її складу включено представників ПФУ, а також Нацбанку (до цього представників Нацбанку залучали до роботи в конкурсній комісії за згодою), а також представників інших державних органів (за згодою).

Конкурси проводитиме конкурсна комісія двічі на рік — 10 липня та 10 грудня за умови надходження конкурсної документації більше ніж від 1 претендента з дати оголошення про проведення конкурсу, але не пізніше ніж за 10 календарних днів до дати проведення конкурсу.

У разі коли дата проведення конкурсу припадає на святковий або вихідний день, конкурс проводитиметься наступного робочого дня.

Також визначено перелік документів, які банки-претенденти подаватимуть для участі в конкурсі.

Про результати конкурсу конкурсна комісія письмово повідомлятиме всім претендентам протягом 10 робочих днів з дати визначення переможців конкурсу і розміщуватиме інформацію про результати конкурсу на офіційному веб-сайті Мінфіну.

Окрім того, Мінфін постійно проводитиме моніторинг дотримання переможцями конкурсу вимог Порядку конкурсу № 662.

Порядком виплат № 662 визначено, що виплата пенсій та грошової допомоги здійснюватиметься за місцем проживання одержувачів у населених пунктах, в яких функціонують вибрані одержувачами уповноважені банки, їх відокремлені підрозділи (філії, відділення, представництва тощо).

Одержувачі самостійно вибиратимуть уповноважений банк для відкриття поточного рахунка. Утім, АТ «Ощадбанк» і надалі залишатиметься єдиним уповноваженим банком для внутрішньо-переміщених осіб.

Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5487

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41186

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19226

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96921

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26038

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді