Мінсоцполітики вкотре наголошує: роботодавець зобов’язаний надати відпустку за роботу на комп’ютері

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
А от надання працівникам додаткової відпустки за ненормований робочий день має вирішуватися колективним договором

Мінсоцполітики в листі від 21.09.2016 № 1344/13/84-16 нагадало, що окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, надаються щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці за Списком виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, затвердженим постановою КМУ від 17.11.1997 № 1290 (далі — Списки № 1290).

Для працівників, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах (у т. ч. персональних комп’ютерах), передбачено надання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів (поз. 58 розд. XXII Списків № 1290).

Ця позиція Списку № 1290 поширюється на всіх працівників, на яких розповсюджується дія Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР, незалежно від обійманої посади (професії), які у своїй роботі застосовують персональний комп’ютер.

Щодо надання працівникам додаткової відпустки за ненормований робочий день, то Мінсоцполітики зауважує, що це питання вирішується колективним договором. Законодавством не передбачено одночасне надання додаткових відпусток за особливий характер праці та за ненормований робочий день.

Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Відкликання працівника з відпустки

На підприємстві виникла потреба у конкретному працівнику, який перебуває у відпустці. І роботодавець повинен використати порядок відкликання з відпустки. Як правомірно відкликати з відпустки та що передбачає алгоритм дій, читайте у статті.
84380

Правила визначення тривалості щорічної відпустки для різних категорій працівників

Як визначити максимальну і мінімальну тривалість щорічної основної відпустки з огляду на особливості воєнного стану, яка тривалість щорічної основної відпустки у перший рік роботи працівника, яку кількість днів становить «чорнобильська» відпустка, — відповіді на ці запитання знайдете у статті
63307

Додаткова відпустка за ненормований робочий день

Окрім щорічної основної відпустки, певним категоріям працівників встановлюються ще щорічна додаткова відпустка за ненормований робочий день. Кому надається ця відпустка, скільки днів триває відпустка за ненормований робочий день, чи можливо скористатися такою відпусткою під час воєнного стану, — детально в статті
63449

Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика

З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
52083

Відпустки працівникам з інвалідністю

Працівники з інвалідністю належать до соціально незахищених верств населення. Вони потребують більше часу на відпочинок та лікування. Тому інваліди І-ІІІ груп мають пільги щодо тривалості та порядку надання відпустки інваліду. У цій статті — про відпустки інвалідам у воєнний час, про щорічні основні та додаткові відпустки працівникам з інвалідністю.
159092

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді