Виконавчою дирекцією Фонду соцстраху запропоновано робочим органам відділень Фонду рекомендувати страхувальникам подавати зазначені заяви-розрахунки як в паперовому, так і в електронному вигляді
Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — ФСС) в листі від 21.11.2016 № 2.4-16-2036 нагадав, що порядок фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів ФСС затверджено постановою правління ФСС від 22.12.2010 № 26.
Підставою для фінансування страхувальників-роботодавців робочими органами ФСС є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами.
При опрацюванні заяви-розрахунку робочі органи ФСС перевіряють правильність заповнення реквізитів, наявність даних про страхувальника в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, дані про сплату ним єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
На підставі заяв-розрахунків страхувальників робочі органи відділення ФСС формують зведені заявки та передають їх до виконавчих дирекцій відділень ФСС, а ті, у свою чергу, після узагальнення інформації передають її до Виконавчої дирекції ФСС для отримання фінансування.
Робочі органи ФСС здійснюють фінансування страхувальників-роботодавців протягом 10 робочих днів після надходження заяви.
З метою оперативного опрацювання заяв-розрахунків страхувальників-роботодавців Виконавчою дирекцією ФСС в листі від 04.03.2011 № 01-16-387 запропоновано робочим органам відділень ФСС рекомендувати страхувальникам подавати зазначені заяви-розрахунки як в паперовому, так і в електронному вигляді.
Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.