ФСС роз’яснив порядок подання заяви-розрахунку про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення

Виконавчою дирекцією Фонду соцстраху запропоновано робочим органам відділень Фонду рекомендувати страхувальникам подавати зазначені заяви-розрахунки як в паперовому, так і в електронному вигляді

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — ФСС) в листі від 21.11.2016 № 2.4-16-2036 нагадав, що порядок фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів ФСС затверджено постановою правління ФСС від 22.12.2010 № 26.

Підставою для фінансування страхувальників-роботодавців робочими органами ФСС є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами.

При опрацюванні заяви-розрахунку робочі органи ФСС перевіряють правильність заповнення реквізитів, наявність даних про страхувальника в Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, дані про сплату ним єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

На підставі заяв-розрахунків страхувальників робочі органи відділення ФСС формують зведені заявки та передають їх до виконавчих дирекцій відділень ФСС, а ті, у свою чергу, після узагальнення інформації передають її до Виконавчої дирекції ФСС для отримання фінансування.

Робочі органи ФСС здійснюють фінансування страхувальників-роботодавців протягом 10 робочих днів після надходження заяви.

З метою оперативного опрацювання заяв-розрахунків страхувальників-роботодавців Виконавчою дирекцією ФСС в листі від 04.03.2011 № 01-16-387 запропоновано робочим органам відділень ФСС рекомендувати страхувальникам подавати зазначені заяви-розрахунки як в паперовому, так і в електронному вигляді.

 

Ольга Савченко,
експерт Експертус: Кадри

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
34

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16308

Формування та облік внутрішнього опису документів особової справи працівника

Внутрішній опис відображає включення документів до справи і містить відомості про порядкові номери документів справи, їх індекси, дати, заголовки та номери аркушів справи, на яких розташований кожен документ. Внутрішній опис заповнює кадровик при первинному оформленні особової справи
125636

Декретна відпустка, або Будьте обережні з термінологією

Декретна відпустка в Україні — одна із трудових гарантій, що передбачена законом. Декретна відпустка по вагітності та декретна відпустка по догляду за дитиною є часто застосовуваною на різних підприємствах, в установах та організаціях, однак на сьогодні лишається низка практичних питань щодо того як оформляється декретна відпустка найманого працівника. Скільки триває декретна відпустка? Як оплачується декретна відпустка? Чи можна продовжити декретну відпустку? Чи відрізняється декретна відпустка у військовий час?
45224

Як зробити запис в трудовій книжці про звільнення за власним бажанням

Запис про звільнення за власним бажанням в трудовій книжці повинен відображати точне формулювання законодавчої норми про звільнення з цієї причини. Які варіанти запису про звільнення за власним бажанням можуть бути та зразки таких записів, — у статті.
121766

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді