Перший робочий день після новорічних свят: як і його зробити святковим?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Повертаючись на роботу після тривалих свят, мало хто відчуває радість. Енергії — нуль, настрій – негативний, купа справ… Аби вихід на роботу не перетворився на жахіття, пропонуємо кілька приємних і простих рішень.

Основна причина післясвяткової депресії полягає в тому, що люди поспішають першого ж робочого дня зануритися у роботу. Психологи категорично не рекомендують цього робити. Це не лише загрожує депресією, а й абсолютно непродуктивно. Ліпше братися до справи поступово (не повільно, а саме поступово). Організм потребує часу на адаптацію. На «розминку» відведіть два-три дні. Починайте з легших справ, що не потребують великих зусиль, приміром, з перевірки пошти та наведення ладу в шухлядах робочого столу. Нехай обідня перерва цього дня буде трохи довшою, але ви встигнете поділитися з колегами враженнями від промайнувших свят.

Якщо ви – керівник, то першого дня можна, наприклад, запланувати зустрічі з керівниками підрозділів. Не варто у перші дні приймати важливі, відповідальні рішення. Як свідчить практика, найсильніший стрес керівника пов’язаний не з тривалими святами, а з помилковим рішенням, що його прийнято одразу після них.

Аби повернення у робочий ритм не перетворилося на катастрофу, продумайте, як проводитиме вечори – нехай першого тижня вони будуть більш насичені та цікаві, аніж зазвичай. Аби підняти настрій, влаштуйте ще одне свято на робочому місці. Наприклад, вечірку новорічних історій, під час якої колеги зможуть розповісти, хто і як зустрів Новий рік та Різдво.

Психологи радять налаштуватися на очікування чогось позитивного: свята Водохрещі, Масляної, а відтак і до весни недовго. Існує ще один психологічний фокус, що багатьом стає у пригоді. Треба зробити просту річ – змінити щось у житті. Про глобальне не йдеться. Не кваптеся брати шлюб чи змінювати роботу. Просто переставте меблі вдома чи в офісі, змініть зачіску чи колір волосся, справте обнову.

І ще – важливий момент. Психологи не радять одразу після свят сідати на дієту. Голодування у поганому настрої — найкоротший шлях до ще більшого стресу. Спочатку навчитеся знову посміхатися, а вже потім переходьте на кефір. Краще подаруйте організму приємне фізичне навантаження, приміром, підіть на йогу або в басейн.

Доброго до Вас робочого тижня!

Ваша команда Експертус: Кадри

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про преміювання працівників: зразок

За відсутності колективного договору в організації має бути розроблено інший нормативний акт з питань оплати праці. Наприклад, положення про преміювання за підсумками роботи за місяць, квартал тощо. Примірний зразок положення про преміювання знайдете у статті.
44498

Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика

З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
50063

Заява про прийняття за строковим трудовим договором

Строковий трудовий договір доцільно укладати у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи або умов її виконання, або інтересів працівника, чи в інших випадках, передбачених законодавчими актами.
31305

Як ФОП прийняти працівника на роботу

Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
5344

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді