Перший робочий день після новорічних свят: як і його зробити святковим?

Повертаючись на роботу після тривалих свят, мало хто відчуває радість. Енергії — нуль, настрій – негативний, купа справ… Аби вихід на роботу не перетворився на жахіття, пропонуємо кілька приємних і простих рішень.

Основна причина післясвяткової депресії полягає в тому, що люди поспішають першого ж робочого дня зануритися у роботу. Психологи категорично не рекомендують цього робити. Це не лише загрожує депресією, а й абсолютно непродуктивно. Ліпше братися до справи поступово (не повільно, а саме поступово). Організм потребує часу на адаптацію. На «розминку» відведіть два-три дні. Починайте з легших справ, що не потребують великих зусиль, приміром, з перевірки пошти та наведення ладу в шухлядах робочого столу. Нехай обідня перерва цього дня буде трохи довшою, але ви встигнете поділитися з колегами враженнями від промайнувших свят.

Якщо ви – керівник, то першого дня можна, наприклад, запланувати зустрічі з керівниками підрозділів. Не варто у перші дні приймати важливі, відповідальні рішення. Як свідчить практика, найсильніший стрес керівника пов’язаний не з тривалими святами, а з помилковим рішенням, що його прийнято одразу після них.

Аби повернення у робочий ритм не перетворилося на катастрофу, продумайте, як проводитиме вечори – нехай першого тижня вони будуть більш насичені та цікаві, аніж зазвичай. Аби підняти настрій, влаштуйте ще одне свято на робочому місці. Наприклад, вечірку новорічних історій, під час якої колеги зможуть розповісти, хто і як зустрів Новий рік та Різдво.

Психологи радять налаштуватися на очікування чогось позитивного: свята Водохрещі, Масляної, а відтак і до весни недовго. Існує ще один психологічний фокус, що багатьом стає у пригоді. Треба зробити просту річ – змінити щось у житті. Про глобальне не йдеться. Не кваптеся брати шлюб чи змінювати роботу. Просто переставте меблі вдома чи в офісі, змініть зачіску чи колір волосся, справте обнову.

І ще – важливий момент. Психологи не радять одразу після свят сідати на дієту. Голодування у поганому настрої — найкоротший шлях до ще більшого стресу. Спочатку навчитеся знову посміхатися, а вже потім переходьте на кефір. Краще подаруйте організму приємне фізичне навантаження, приміром, підіть на йогу або в басейн.

Доброго до Вас робочого тижня!

Ваша команда Експертус: Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5487

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41182

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19226

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96921

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26038

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді