Державна служба України з питань праці рекомендує переглянути домовленості між колективом та адміністрацією. Це обумовлено змінами в трудовому законодавстві та новою методологією обчислення заробітної плати.
Держпраці рекомендує укласти колективні договори на наступний період не пізніше березня 2017 року.
Як наголошує Управління Держпраці у Хмельницькій області, сучасний колективний договір, укладений з огляду на можливості підприємства, повинен ураховувати та забезпечувати життєво важливі потреби працівників – збереження робочих місць, гідну заробітну плату та недопущення її заборгованості, безпечні умови праці для збереження здоров’я, розширення соціальних гарантій та визначення конкретного механізму їх реалізації.
Колективні договори обов’язково мають відповідати нормам трудового законодавства України, а також положенням Генеральної угоди на 2016-2017 роки, галузевих угод, територіальної угоди з регулювання соціально-економічних питань.
Привести свої колективні договори у відповідність до законодавства ви зможете за зразком колективного договору, що враховує зміни у визначенні мінімальної зарплати та інші новели трудового законодавства 2017 року, — у е-журналі «Кадровик-01»
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.