Державна служба України з питань праці рекомендує переглянути домовленості між колективом та адміністрацією. Це обумовлено змінами в трудовому законодавстві та новою методологією обчислення заробітної плати.
Держпраці рекомендує укласти колективні договори на наступний період не пізніше березня 2017 року.
Як наголошує Управління Держпраці у Хмельницькій області, сучасний колективний договір, укладений з огляду на можливості підприємства, повинен ураховувати та забезпечувати життєво важливі потреби працівників – збереження робочих місць, гідну заробітну плату та недопущення її заборгованості, безпечні умови праці для збереження здоров’я, розширення соціальних гарантій та визначення конкретного механізму їх реалізації.
Колективні договори обов’язково мають відповідати нормам трудового законодавства України, а також положенням Генеральної угоди на 2016-2017 роки, галузевих угод, територіальної угоди з регулювання соціально-економічних питань.
Привести свої колективні договори у відповідність до законодавства ви зможете за зразком колективного договору, що враховує зміни у визначенні мінімальної зарплати та інші новели трудового законодавства 2017 року, — у е-журналі «Кадровик-01»
Якщо неправильно складете протокол, загальні збори визнають неправомочними. Наш експерт підготовав для вас готовий зразок протоколу загальних зборів та нагадав правила його оформлення. Скачайте та використовуйте у роботі
Як визначити максимальну і мінімальну тривалість щорічної основної відпустки з огляду на особливості воєнного стану, яка тривалість щорічної основної відпустки у перший рік роботи працівника, яку кількість днів становить «чорнобильська» відпустка, — відповіді на ці запитання знайдете у статті
На підприємстві виникла потреба у конкретному працівнику, який перебуває у відпустці. І роботодавець повинен використати порядок відкликання з відпустки. Як правомірно відкликати з відпустки та що передбачає алгоритм дій, читайте у статті.
Направляючи працівника у відрядження, в наказі встановлюють строки відрядження. Проте обставини можуть скластися так, що працівнику необхідно затриматися у відрядженні.
Ситуація з практики: на підприємстві працюють лише дві особи — директор та головний бухгалтер. Чи має право директор сам внести запис до своєї трудової книжки про прийняття на роботу? Як має бути сформульований такий запис?