Депутати оскаржують мінімальний оклад 1600 грн у Конституційному Суді

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Народні депутаті України звернулись до Конституційного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини 6 статті 96 КЗпП, частини 6 статті 6 Закону України «Про оплату праці».

31.03.2017 до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частини 6 статті 96 Кодексу законів про працю України (КЗпП) та частини 6 статті 6 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995  №108/95–ВР, а саме встановлення мінімального посадового окладу (тарифної ставки) на рівні прожиткового мінімуму на 1 січня календарного року.

До 01.01.2017 мінімальний розмір посадового окладу встановлювався на рівні мінімальної зарплати.

Автори подання вважають, що ці зміни порушують конституційні права громадян, а саме, положення частини 1 статті 8, частини 3 статті 22 Конституції України та частини 4 статті 43 Конституції України у їх взаємозв’язку.

За інформацією Конституційного Суду України

Інтеграція ветерана в колектив: як налагодити комунікацію та співпрацю

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
31440

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати, як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
270185

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
11931

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
49721

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
124021

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді