При стягненні штрафу виконавчою службою роботодавці додатково сплачують 10% суми штрафу та витрати на проведення виконавчих дій
Головне Управління Держпраці у Львівській області звертає увагу роботодавців на порядок виконання постанов, які складають працівники Держпраці.
Посадові особи Держпраці та її територіальних органів мають право виносити постанови про накладення адміністративних стягнень та фінансових санкцій. Такі постанови повинні виконуватись добровільно:
- постанови про накладення адміністративних стягнень — у 10-ти денний строк;
- постанови про накладення штрафу — у місячний строк.
Невиконання постанов посадових осіб Держпраці та її територіальних органів (які не оскаржені) для боржників спричиняє додаткові витрати.
При невиконанні постанови добровільно органи державної виконавчої служби здійснюють примусове виконання постанов. Причому, разом з відкриттям виконавчого провадження з боржника стягують виконавчий збір в розмірі 10% суми, що підлягає стягненню. Такий збір є важелем впливу на боржника, оскільки в цьому разі його борг збільшується.
Наприклад, якщо сума штрафу — 9600 грн, то після відкриття виконавчого провадження боржник буде зобов’язаний сплатити 9600 грн боргу, 960 грн виконавчого збору та понесені витрати на проведення виконавчих дій.
За інформацією Головного Управління Держпраці у Львівській області
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.