Держпраці: якщо роботодавець не сплатить штраф добровільно, його стягне виконавча служба за додаткову плату

При стягненні штрафу виконавчою службою роботодавці додатково сплачують 10% суми штрафу та витрати на проведення виконавчих дій

Головне Управління Держпраці у Львівській області  звертає увагу роботодавців на порядок виконання постанов, які складають працівники Держпраці.

Посадові особи Держпраці та її територіальних органів мають право виносити постанови про накладення адміністративних стягнень та фінансових санкцій. Такі постанови повинні виконуватись добровільно:

  • постанови про накладення адміністративних стягнень — у 10-ти денний строк;
  • постанови про накладення штрафу — у місячний строк.

Невиконання постанов посадових осіб Держпраці та її територіальних органів (які не оскаржені) для боржників спричиняє додаткові витрати.

При невиконанні постанови добровільно органи державної виконавчої служби здійснюють примусове виконання постанов. Причому, разом з відкриттям виконавчого провадження з боржника стягують виконавчий збір в розмірі 10% суми, що підлягає стягненню. Такий збір є важелем впливу на боржника, оскільки в цьому разі його борг збільшується.

Наприклад, якщо сума штрафу — 9600 грн, то після відкриття виконавчого провадження боржник буде зобов’язаний сплатити 9600 грн боргу, 960 грн виконавчого збору та понесені витрати на проведення виконавчих дій.

За інформацією Головного Управління Держпраці у Львівській області

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5741

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
49

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16342

Формування та облік внутрішнього опису документів особової справи працівника

Внутрішній опис відображає включення документів до справи і містить відомості про порядкові номери документів справи, їх індекси, дати, заголовки та номери аркушів справи, на яких розташований кожен документ. Внутрішній опис заповнює кадровик при первинному оформленні особової справи
126409

Декретна відпустка, або Будьте обережні з термінологією

Декретна відпустка в Україні — одна із трудових гарантій, що передбачена законом. Декретна відпустка по вагітності та декретна відпустка по догляду за дитиною є часто застосовуваною на різних підприємствах, в установах та організаціях, однак на сьогодні лишається низка практичних питань щодо того як оформляється декретна відпустка найманого працівника. Скільки триває декретна відпустка? Як оплачується декретна відпустка? Чи можна продовжити декретну відпустку? Чи відрізняється декретна відпустка у військовий час?
45640

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді