При невчасному розрахунку роботодавець має виплатити звільненому працівнику його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
Державна служба України з питань праці нагадала, що розрахунок при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед їх виплатою (ст. 116 Кодексу законів про працю України; КЗпП).
Окрім того, при проведенні розрахунку в інші строки, ніж визначено статтею 116 КЗпП, роботодавець зобовʼязаний виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку (ст. 117 КЗпП).
У разі недотримання зазначених вимог до юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, застосовують фінансові санкції, передбачені абзацом 8 частини 2 статті 265 КЗпП, у розмірі мінімальної заробітної плати (3200 грн).
Держпраці зауважує, що за порушення вимог статті 116 КЗпП передбачена також адміністративна відповідальність (ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
За інформацією Державної служби України з питань праці
Вихідна допомога виплачується у випадках, визначених статтею 44 Кодексу законів про працю України (КЗпП), а також при звільненні сезонних працівників
Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
Ситуація з практики: зовнішнього сумісника звільняють у зв’язку зі скороченням з організації недержавної форми власності. Чи виплачувати вихідну допомогу у разі такого звільнення?
Одноразову грошову допомогу в розмірі 10 місячних посадових окладів за наявності не менше 10 років стажу на посадах в органах місцевого самоврядування чи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців наразі не виплачують.
Про те, що при звільнення працівнику слід виплатити зароблену заробітну плату та компенсувати невикористану відпустку — відомо всім. Але це не все. За певних підстав звільнення держава гарантує ще й виплату вихідної допомоги. Розглянемо, хто та в якому розмірі може розраховувати на виплати після звільнення.