Чергові зміни до статті 119 КЗпП: депутатів місцевих рад, які проходять військову службу, звільнятимемо

Особи, які до вступу на військову службу займали виборні посади в органах місцевого самоврядування та строк повноважень яких закінчився, звільняються з посади. Гарантії щодо надання після звільнення з попередньої роботи та виплата середнього заробітку протягом 6 місяців після звільнення у разі неможливості працевлаштування надають після демобілізації.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гарантій трудових прав осіб, які займали виборні посади в органах місцевого самоврядування, у звʼязку з проходженням ними військової служби» від 22.03.2017 № 1971-VIII статтю 119 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) доповнено частиною 6, якою визначено, що гарантії щодо збереження місця роботи, посади (ч. 3 ст. 119 КЗпП) не поширюються на осіб, які займали виборні посади в органах місцевого самоврядування та строк повноважень яких закінчився.

Окрім того, частину 2 статті 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» від 11.07.2002 № 93-IV доповнено нормою, за якою якщо на день закінчення повноважень депутат місцевої ради проходив військову службу у звʼязку з призовом на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або військову службу за контрактом під час дії особливого періоду, гарантії, передбачені статтею 33, надаються після його демобілізації. Тобто, після демобілізації йому має бути надана попередня робота (посада), а за її відсутності — інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації.

У разі неможливості надання відповідної роботи (посади) на період працевлаштування за колишнім депутатом місцевої ради зберігають, але не більше шести місяців, середню заробітну плату, яку він одержував на виборній посаді у раді.

Ольга Догадіна,
експерт Експертус: Кадри

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічна додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці

Працівники, залучені до робіт, що мають шкідливий вплив на їх здоров’я, потребують тривалішого відпочинку. У зв’язку з цим, стаття 76 КЗпП гарантує надання таким працівникам щорічних додаткових відпусток.
22204

Позитивний HR-бренд: ключ до успіху

У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
40

Відпустка без збереження заробітної плати в період дії воєнного стану та у мирний час

Якщо працівник бажає оформити відпустку без збереження заробітної плати, кадровик враховує норми Закону про відпустки та й зміни, внесені Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX. Як оформити відпустку за власний рахунок? Чи правомірно відмовляти в наданні такої відпустки працівнику?
138268

Заява на відпустку: зразок

«Як написати заяву на відпустку», — слова, які кадровик чує при оформленні щорічної основної відпустки, відпустки при народженні, для догляду за дитиною, за власний рахунок тощо. Щоб зекономити ваш час, ми зібрали зразки заяв на відпуску 2025 в одній статті. Користуйтесь та поповнюйте скарбничку бланків кадровика.
574941

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді