Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гарантій трудових прав осіб, які займали виборні посади в органах місцевого самоврядування, у звʼязку з проходженням ними військової служби» від 22.03.2017 № 1971-VIII статтю 119 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) доповнено частиною 6, якою визначено, що гарантії щодо збереження місця роботи, посади (ч. 3 ст. 119 КЗпП) не поширюються на осіб, які займали виборні посади в органах місцевого самоврядування та строк повноважень яких закінчився.
Окрім того, частину 2 статті 33 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» від 11.07.2002 № 93-IV доповнено нормою, за якою якщо на день закінчення повноважень депутат місцевої ради проходив військову службу у звʼязку з призовом на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або військову службу за контрактом під час дії особливого періоду, гарантії, передбачені статтею 33, надаються після його демобілізації. Тобто, після демобілізації йому має бути надана попередня робота (посада), а за її відсутності — інша рівноцінна робота (посада) на тому самому або, за згодою депутата, на іншому підприємстві, в установі, організації.
Читайте також — Військова служба працівників за призовом офіцерів запасу — 2017: нова категорія для збереження посади і середнього заробітку
У разі неможливості надання відповідної роботи (посади) на період працевлаштування за колишнім депутатом місцевої ради зберігають, але не більше шести місяців, середню заробітну плату, яку він одержував на виборній посаді у раді.
Ольга Догадіна,
експерт Експертус: Кадри