Стартував пілотний проект інспектувань Держпраці. Мета — виявити неоформлених працівників

Інспекційна програма Держпраці стартувала у Львівській, Одеській, Херсонській та Черкаській областях. Мета програми — подолати незадекларовану працю.

Головне управління Держпраці у Львівській області (далі — ГУ Держпраці у Львівській області) повідомило, що мета пілотної кампанії — виявити незадекларовану працю, з’ясувати причини поширення цього явища та вивести неформальну зайнятість з «тіньової» економіки. Задля цього Держпраці співпрацює з іншими органами державної влади та соціальними партнерами.

ГУ Держпраці у Львівській області проводитиме роз’яснювальну роботу серед роботодавців, працівників та інших груп населення про зміст і цілі кампанії, переваги належного оформлення трудових відносин.

Про семінари та інші заходи ГУ Держпраці у Львівській області повідомлятиме на веб-сайті державного органу.

Окрім того, інспектори з праці проводитимуть інспекційні відвідування підприємств будівельної та торгівельної галузей, оскільки саме у цих сферах діяльності найвищий показник нелегальної зайнятості на Львівщині.

Інспекційні відвідування проводитимуть за Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою КМУ від 26.04.2017 № 295, що набув чинності 16.05.2017.

За інформацією Державної служби України з питань праці

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5487

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41182

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19225

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96920

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26038

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді