Розширено перелік робітничих професій, за якими можна підтвердити кваліфікацію за результатом неформального навчання

Кваліфікацію за професіями електрозварника ручного зварювання, продавця непродовольчих товарів та слюсаря-ремонтника відтепер можна підтвердити за результатами неформального професійного навчання.

Наказом Мінсоцполітики від 13.05.2017 № 783 унесено зміни до наказу Мінсоцполітики від 23.12.2013 № 886: доповнено Перелік робітничих професій, за якими здійснюється підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями.

Підтвердити результати неформального професійного навчання зможуть:

  • електрозварник ручного зварювання 2-6 розрядів (код КП 7212);
  • продавець непродовольчих товарів 3-5 розрядів (код КП 5220);
  • слюсар-ремонтник 2-6 розрядів (код КП 7233).

Нагадаємо, що можливість, як працівникам, так і безробітним, підтвердити результати неформального професійного навчання за робітничими професіями передбачена статтями 34 та 35 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI (далі — Закон про зайнятість). Організовує роботу з підтвердження професійної кваліфікації за результатами неформального професійного навчання за робітничими професіями Державна служба зайнятості та її територіальні підрозділи (ст. 22 Закону про зайнятість).

Наразі таке право мають:

  • кухар 3-6 розрядів (код КП 5122);
  • зварник 6-8 розрядів (I-III рівні кваліфікації) (код КП 7219);
  • охоронник 1-2 розрядів (код КП 5169).

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5491

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41191

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19232

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96929

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26042

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді