Прийнятим рішенням Кабмін привів свої нормативні акти у відповідність до Закону України «Про вищу освіту»
Останнього дня весни — 31.05.2017 — Уряду прийняв постанову, що остаточно скасувала обов’язкове працевлаштування студентів.
«Обов’язкове працевлаштування для решти студентів було скасовано ще минулого року, однак саме працевлаштування студентів-медиків залишили у зв’язку з позицією профільних установ. Тепер й студенти-медики можуть розпоряджатися собою після випуску та реалізувати своє конституційне право на вільний вибір місця подальшої роботи», — пояснила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Рішення прийнято у зв’язку зі змінами у законодавстві. Нагадаємо, що Законом України від 06.10.2016 № 1662-VIII унесено зміни Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII, якими скасовано норми щодо обов’язкового працевлаштування випускників вищих навчальних закладів.
До ухвалених змін в законодавстві студенти, які навчалися за державним замовленням, повинні були відпрацювати три роки на тому підприємстві, куди їх направив навчальний заклад за розподілом. При небажанні працювати за направленням, студент-випускник міг відшкодувати гроші за навчання. Відпрацювання контролювала фінансова інспекція.
За інформацією Міністерства освіти і науки України
Витяг з наказу чи розпорядження виготовляємо, якщо немає необхідності виготовляти копію.
Працівники, залучені до робіт, що мають шкідливий вплив на їх здоров’я, потребують тривалішого відпочинку. У зв’язку з цим, стаття 76 КЗпП гарантує надання таким працівникам щорічних додаткових відпусток.
У сучасному бізнес-середовищі компанії, які прагнуть досягти високих результатів, повинні не лише конкурувати за клієнтів, а й активно залучати та утримувати талановитих працівників. Однак у конкурентному світі здобуття кваліфікованих кадрів є не менш важливим завданням. Ось тут на допомогу приходить HR-бренд — стратегічний підхід до формування репутації компанії як роботодавця. Як створити та підтримувати позитивний імідж компанії — у статті.
Якщо працівник бажає оформити відпустку без збереження заробітної плати, кадровик враховує норми Закону про відпустки та й зміни, внесені Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX. Як оформити відпустку за власний рахунок? Чи правомірно відмовляти в наданні такої відпустки працівнику?
«Як написати заяву на відпустку», — слова, які кадровик чує при оформленні щорічної основної відпустки, відпустки при народженні, для догляду за дитиною, за власний рахунок тощо. Щоб зекономити ваш час, ми зібрали зразки заяв на відпуску 2025 в одній статті. Користуйтесь та поповнюйте скарбничку бланків кадровика.