Мінсоцполітики затвердило правила охорони праці при виробництві пива та безалкогольних напоїв

Правила обов’язкові для виконання роботодавцями та працівниками при виробництві солоду, пива (в т. ч. при експлуатації мініпивоварень з виробництва пива, призначених для барів, ресторанів, кафе і невеликих виробництв), безалкогольних та слабоалкогольних напоїв, мінеральних та питних вод.

Наказом Мінсоцполітики від 18.04.2017 № 635 затверджено Правила охорони праці для працівників виробництва солоду, пива та безалкогольних напоїв, які встановлюють вимоги до безпечного виконання робіт у технологічних процесах виробництва солоду, пива, безалкогольних та слабоалкогольних напоїв, мінеральних та питних вод (далі — Правила 635).

Правила 635 зобов’язують роботодавця:

  • одержати дозвіл на виконання робіт з підвищеною небезпекою та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та подати необхідні декларації відповідності його матеріально-технічної бази та робіт відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» від 06.09.2005 № 2806-IV;
  • забезпечити працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту.

Курити тютюнові вироби та приймати їжу у виробничих приміщеннях й на території суб’єкта господарювання дозволено у спеціально відведених для цього місцях. Спеціально визначені та обладнані для куріння місця повинні бути позначені знаком або написом, мати урну або попільницю з негорючих матеріалів.

Окрім того, Правилами № 635 встановлено вимоги безпеки під час обслуговування, експлуатації виробничого обладнання та організації робочих місць, порядок нанесення захисних покрить на внутрішні поверхні технологічних посудин, утримання, експлуатація та обслуговування електроустановок та електричних мереж, а також вимоги безпеки під час проведення технологічних процесів, а саме, виробництва:

  • солоду;
  • пива;
  • безалкогольних напоїв, мінеральних та питних вод;
  • квасу.

Окремими розділами унормовано безпечний розлив напоїв, а також їх транспортування та зберігання.

Також затверджено зразки:

  • Журналу реєстрації нарядів-допусків на проведення робіт з підвищеною небезпекою;
  • обліку Переліку робіт, що виконуються на підприємстві за нарядами-допусками;
  • Наряду-допуску на виконання робіт з підвищеною небезпекою.

Ольга Догадіна,
провідний експерт
Експертус Кадри

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Особовий листок з обліку кадрів: порядок та зразок заповнення

Особовий листок по обліку кадрів — обов’язкова складова особової справи працівника. Зразок заповнення особового листка з обліку кадрів не має затвердженої законом типової форми. Саме тому у кадровиків виникають питання: що таке особовий листок з обліку кадрів, який бланк доповнення до особового листка з обліку кадрів, хто заповнює особовий листок з обліку кадрів. Щоб не витрачати час, скористайтеся бланком та зразком заповнення.
273031

Перенесення відпустки: коли можливо

Щорічні відпустки надають за графіками. Проте за певних обставин допустимо змінити термін надання відпустки. Чи можна з ініціативи роботодавця перенести щорічну відпустку працівника на інший період? Як надати чорнобильську відпустку за минулі роки? Чи можливе перенесення щорічної відпустки за ініціативою працівника? Які особливості перенесення святкового дня під час відпустки? Відповіді на питання та все про порядок перенесення відпустки — у статті.
37545

Особова картка П-2: як вести

Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток.
197163

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді