Головне управління Держпраці у Львівській області нагадало, що за призваними на збори військовозобов’язаними на весь період зборів та резервістами на весь час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності (ч. 11 ст. 29 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII; далі — Закон № 2232).
Виплата середньої заробітної плати військовозобов’язаним за весь період зборів та резервістам за час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (ч. 13 ст. 29 Закону № 2232).
Читайте також: Як відпустити працівника-студента на збори з підготовки офіцерів запасу
Виплата середнього заробітку військовозобов’язаним та резервістам, призваним на збори, проводиться підприємствами, установами та організаціями, в яких працюють призвані на збори громадяни, з наступним відшкодуванням цих витрат за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на утримання Міністерства оборони та інших центральних органів виконавчої влади, які здійснюють керівництво військовими формуваннями (ч. 1 п. 2 Постанови КМУ «Про порядок і розміри грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних та резервістів» від 23.11.2006 № 1644).
За військовозобов’язаними, призваними на збори, зберігається на весь період зборів, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, місце роботи, займана посада та середній заробіток як на основній, так і на сумісних роботах (абз. 1, 2 п. 7 Інструкції про умови виплати грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних та резервістів, грошової виплати резервістам, затвердженої наказом Міноборони від 12.03.2007 № 80; далі — Інструкція № 80).
Читайте також: Увільняємо від роботи працівника, призваного на військові збори
Зазначених осіб заборонено звільняти з роботи з ініціативи роботодавця з дня отримання повістки про призов і до повернення, крім випадків ліквідації установи, підприємства, організації.
Особам, призваним на збори, виплачують заробітну плату за відпрацьований час до дня припинення роботи у зв’язку з від’їздом на збори, а також середню заробітну плату за перші півмісяця зборів. За решту часу перебування на зборах заробітну плату виплачують у звичайні строки, установлені на підприємстві, в установі чи організації, де працює військовозобов’язаний (п. 8 Інструкції № 80).
Середній заробіток військовозобов’язаним, призваним на збори, виплачують роботодавці, з подальшим відшкодуванням цих витрат військовими комісаріатами (п. 11-13 Інструкції № 80).
Роботодавці для покриття витрат на виплату середньої заробітної плати військовозобов’язаним, призваним на збори, подають до районного військового комісаріату, у якому перебувають на обліку військовозобов’язані, рахунки, котрі акцептуються і передаються до обласного військового комісаріату для оплати. Відшкодуванню підлягають всі витрати, пов’язані з виплатою середнього заробітку (у т. ч. і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування).
Підтвердженням відсутності військовозобов’язаного і участі його в зборах є військовий квиток, в якому зазначають тривалість зборів.
У табелі обліку використання робочого часу відсутність працівника на роботі позначають кодом «ІН».
За інформацією Головного управління Держпраці у Львівській області