Статистика 2017: 61% роботодавців порушує закон

ДФС оприлюднила красномовну статистику перевірок. Результати діяльності фіскалів у 2017 році — укладено 23 000 трудових договорів, до бюджетів донараховано 250 млн. грн ПДФО, 89 млн. грн єдиного внеску та 19 млн. грн військового збору.

За перевірками органів ДФС установлено, що з початку 2017 року 61% роботодавців порушили податкове законодавство.

Читайте також: Перевірки у сфері праці — за новим Порядком

До бюджетів донараховано:

  • 250 млн. грн податку на доходи фізичних осіб;
  • 89 млн. грн єдиного внеску;
  • 19 млн. грн військового збору.

Заходи податкового контролю виявили 1,6 тис. найманих осіб, які працювали у роботодавців без оформлення трудових відносин.

Крім цього, працівники ДФС працюють у робочих групах з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, створених за ініціативою місцевих органів виконавчої влади. Робочі групи обстежують виробничі, торгові приміщення юридичних та фізичних осіб, місця підприємницької діяльності, проводять роз’яснювальну роботу з роботодавцями. Результат роботи груп — роботодавці додатково уклали близько 23 тис. трудових договорів із найманими працівниками.

У січні-липні 2017 року за рахунок спільних дій територіальних органів ДФС та місцевих органів влади, індивідуальної роз’яснювальної роботи з керівниками підприємств-боржників погашено заборгованість із заробітної плати у сумі 1062,7 млн. грн.

До органів прокуратури спрямували матеріали щодо 40 юридичних осіб, які мали довготривалу заборгованість із заробітної плати та щодо 352 підприємств, де виплачували зарплату нижче мінімалки.

Для підвищення рівня сплати ПДФО у січні-липні 2017 року на засіданнях комісій та робочих груп при органах виконавчої влади заслухано 10,3 тис. працедавців, які нараховують заробітну плату нижче законодавчо встановленого рівня. Результат — 9,7 тис. роботодавців підвищили рівень заробітної плати, до бюджету додатково надійшло:

  • податку на доходи фізичних осіб — 23,3 млн. грн.;
  • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування — 29,1 млн. грн.;
  • військового збору — 1,9 млн. грн.

Крім того, для підвищення рівня заробітної плати працівниками контролюючих органів проведено індивідуальну роз’яснювальну роботу з працедавцями, за рахунок якої у січні-липні цього року підвищили рівень виплат понад 14,5 тис. працедавців, до бюджету додатково надійшло 67,6 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.

За інформацією Державної фіскальної служби України

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Підстави для інспекційного відвідування роботодавця

Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
2551

Штрафи на роботодавців у 2025 році

Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
2409

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
29286

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
11947

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
28749

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді