Дію Галузевої угоди в будівельній галузі продовжено на 2017-2018 роки

Із 01.12.2017 гарантований розмір тарифної ставки (окладу) працівника, який виконує просту і некваліфіковану роботу, за повністю виконану місячну норму праці, становитиме 160% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

10.08.2017 Міністерство регіонального розвитку та будівництва України, Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України підписали зміни та доповнення до Галузевої угоди між Міністерством регіонального розвитку та будівництва України та Профспілкою працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України на 2009-2011 роки (далі — Галузева угода).

Дію Галузевої угоди в будівельній галузі продовжено на 2017-2018 роки Читайте також: Зарплатні новації — 2017

Насамперед дію Галузевої угоди продовжено на 2017-2018 роки.

Окрім того, встановлено гарантований розмір тарифної ставки (окладу) працівника, який виконує просту і некваліфіковану роботу, за повністю виконану місячну норму праці на рівні:

  • з 01.09.2017 — 135% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року;
  • з 01.12.2017 — 160% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Дію Галузевої угоди в будівельній галузі продовжено на 2017-2018 роки Читайте також: Допомога по безробіттю у 2017 році

До 01.12.2017 мають бути проведені переговори щодо встановлення на 2018 рік розміру тарифної ставки (окладу) працівника, який виконує просту і некваліфіковану роботу за повністю виконану місячну норму праці, виходячи із встановлених розмірів мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму для працездатних осіб на наступний рік.

Дію Галузевої угоди в будівельній галузі продовжено на 2017-2018 роки Читайте також: Доплата до мінімальної зарплати у штатному розписі: як відобразити

Із 01.03.2018 сторони домовились розпочати переговори щодо укладення галузевої угоди на новий строк та підготувати пропозиції щодо переліку посад та відповідних коефіцієнтів, наведених у додатках 1 та 2 до Галузевої угоди.

Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5746

Пільги та компенсації чорнобильцям

Чорнобильці мають право на пільги, визначені Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII. Обсяг пільг залежить від категорії, до якої віднесено особу, постраждалу від аварії на ЧАЕС.
47664

Оплата праці на підприємстві

Оплата праці — одне із основних питань трудового права, ключовим аспектом якого є поняття «мінімальна зарплата». Система оплати праці в Україні передбачає багато видів: тарифна оплата праці, грейдова оплата праці, безтарифна оплата праці, тарифна система оплати праці, грейдингова система оплати праці, акордна система оплати праці та інші. Щоб не заплутатися у виборі системи оплати праці, читайте матеріал від наших експертів.
23588

Наказ про підвищення окладу: зразок

Наказ належатиме до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання та є первинними документами для нарахування зарплати
102657

Як виплачувати вихідну допомогу при звільненні

Роботодавцям слід пам’ятати як правило, — з працівником слід провести повний розрахунок при звільненні. Які є види виплати при звільненні та як вони різняться залежно від підстави звільнення, як нараховуються розрахункові та що містить в собі виплата компенсації при звільненні, які виплати при звільненні за власним бажанням передбачено законом — детально у статті
249234

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді