Порядком контролю не встановлений граничний період, за який проводиться інспекційне відвідування або невиїзне інспектування.
Державна служба України з питань праці (лист від 08.09.2017 № 9150/4/4.1-ДП-17) нагадує, що Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю затверджений Постановою КМУ «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 26.04.2017 № 295 (далі — Порядок контролю).
Читайте також: Інспекційні відвідування замість перевірок: усе по-новому
Порядком контролю не встановлений граничний період, за який проводиться інспекційне відвідування або невиїзне інспектування.
Дізнайтеся, чи вважається порушенням, якщо для перевірки надали не всі документи
Одночасно Держпраці зауважує, що строки зберігання табелів обліку робочого часу — 1 рік (позиція 408 Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Мін’юсту від 12.04.2012 № 578/5).
Читайте також: Підстави для перевірки роботодавця
Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)