Держпраці інформує про нову інструкцію з охорони праці в агропромисловому секторі

Правила поширено на всі суб’єкти господарювання, незалежно від форм власності та організаційно — правової форми, які здійснюють діяльність, пов’язану зі зберіганням та переробкою зерна.

Головне управління Держпраці у Луганській області нагадує, що затверджений новий Покажчик нормативно-правових актів з охорони праці (наказ Держпраці від 15.01.2018 № 9; далі — Покажчик № 9). Покажчиком № 9 передбачені нові  Правила охорони праці для працівників, зайнятих на роботах зі зберігання та переробки зерна, НПАОП 15.0-1.01-17, затверджені наказом Мінсоцполітики від 29.09.2017 № 1504 (далі — Правила).

Правила поширюються на всіх суб’єктів господарювання, незалежно від форм власності та організаційно-правової форми, які здійснюють діяльність, пов’язану зі зберіганням та переробкою зерна та є обов’язковим для роботодавців та працівників при виконанні робіт (технологічних процесів) зі зберігання та переробки зерна.

В Правилах визначено обов’язок роботодавців:

  • розробити та затвердити акти та інструкції з охорони праці;
  • розробити та затвердити перелік робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підприємстві за нарядами — допусками, зафіксованими в журналі;
  • отримати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та подати декларацію відповідності його матеріально — технічної бази;
  • за рахунок власних коштів забезпечити працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, проводити навчання і перевірку знань з питань охорони праці працівників підприємства, попередній (під час прийняття на роботу) і періодичні (протягом трудової діяльності) медичні огляди;
  • проводити атестацію робочих місць за умовами праці на робочих місцях, де технологічні процеси, використовувані обладнання, сировина, матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, дотримувати допустимі норми небезпечних і шкідливих виробничих чинників у виробничих приміщеннях та на робочих місцях, тощо.

Правилами встановлені вимоги безпеки:

  • до технологічних посудин — під час здійснення технологічних процесів, під час виконання робіт у силосах і бункерах, у складських приміщеннях, робіт із застосуванням пестицидів;
  • при експлуатації зерноочисного устаткування, устаткування для обробки зерна водою та теплом, устаткування для виробництва круп, комбікормів, устаткування з оброблення гібридного та сортового насіння кукурудзи.

За інформацією Головного управління Держпраці у Луганській області

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Калькулятор кількості кадровиків

Якщо ваше підприємство належить до тих, що стрімко розвиваються, ви плануєте створювати нові підрозділи, філіали, добирати нових працівників, варто знати: це — додатковий оберемок кадрових справ. В нагоді стане зручний сервіс — «Калькулятор кількості кадровиків». Він зекономить ваш час на розрахунках і дасть змогу ліпше підготуватися до розмови з керівником про нагальну потребу прийняти на роботу ще одного працівника відділу кадрів.
10877

Причетність кадровика до проведення атестації робочих місць за умовами праці

Атестація робочих місць за умовами праці: для чого проводиться, чи забезпечує кадрова служба підприємства її проведення та чи можна відтермінувати в умовах воєнного стану. На ці запитання знайдете відповіді у статті.
5097

Формування кадрового резерву на підприємстві

Як правильно сформувати кадровий резерв, а потім ефективно працювати з резервістами? Покроковий алгоритм допоможе вирішити ці завдання, а також сприятиме покращенню процесу відбору персоналу при переведенні на інші посади, навчанні працівників новим професіям, методам праці, технологіям.
19648

Мотивація працівників у 2020 році

Мотивація працівників в сучасних умовах — одне із найважливіших завдань HR-менеджерів та кадровиків. Для того щоб правильно мотивувати до роботи підлеглих, керівник має насамперед добре розуміти людську природу. Пропонуємо вам 12 ідей, які допоможуть надихнути персонал на плідну роботу у 2020 році. Не відкладайте на потім, адже рік вже розпочався.
14034

«А що, якби ваша професія зникла?», або 5 нестандартних запитань для співбесіди

Стандартними анкетами не обійтися, щоб зрозуміти, що рухає людиною. Але вдало підібрані та вчасно поставлені неочікувані запитання допоможуть побачити кандидата з потрібного ракурсу. Нестандартні запитання не передбачають правильних чи неправильних відповідей, а дають кандидату можливість розкритися. Приклади таких запитань з коментарями психологів та фахівців з оцінки персоналу — у статті.
1542

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді