КЗпП не встановлює строків давності для застосування фінансових санкцій. Мінсоцполітики рекомендує застосовувати строки, передбачені Податковим кодексом України.
Мінсоцполітики (лист від 05.01.2018 № 8/0/22-18/134) наголошує, що стаття 265 КЗпП не визначає строків давності при застосуванні фінансових санкцій. Тому в цьому випадку застосовують загальні строки давності.
Граничні строки застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) до платників податків відповідають строкам давності для нарахування податкових зобов’язань (1095 днів або три роки) (ст. 114 Податкового кодексу України).
Читайте також: Кримінальна відповідальність у сфері праці
Зазначені фінансові санкції застосовують до роботодавців, дії яких порушують вимоги трудового законодавства станом на день набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» від 28.12.2014 № 77-VIII (01.01.2015).
Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)