За двох фітнес-тренерів по цивільно-правовому договору — штраф 223 тис. грн

Власник фітнес-клубу замість трудових договорів уклав з працівниками цивільно-правові.

Головне управління ДФС у Хмельницькій області провело позапланову перевірку фітнес-клубу. Акт перевірки направили до Управління Держпраці у Хмельницькій області, керівник якого виніс постанову про накладення штрафу на ФОП у розмірі 223 тисячі 380 гривень за використання праці двох офіційно неоформлених працівників.

У ході перевірки фіскальної служби було з’ясовано, що власник фітнес-клубу уклав з працівниками цивільно-правові договори. Однак відносини, що виникли за цими договорами, носили ознаки виключно трудових відносин. 

Увага! При укладенні з працівником цивільно-правового договору особливу увагу потрібно звертати на його зміст. Адже саме правильні формулювання мінімізують ризик визнання цивільно-правового договору трудовим.

Держпраці вкотре наголошує, що роботодавцям заборонено застосовувати працю громадян без належного оформлення трудових відносин, учиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин (ч. 5 ст. 50 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI). За підміну трудових відносин цивільними, а саме використання праці працівника без укладання з ним трудового договору (контракту), за кожного неоформленого працівника передбачений штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати (ст. 265 КЗпП). На сьогодні це 111 690 грн.

Резюме. Вчитися ліпше й дешевше на чужих помилках. Дізнайтеся, за що у 2017 році ваших колег оштрафували на 341 млн грн.

За інформацією Управління Держпраці у Хмельницькій області

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Підстави для інспекційного відвідування роботодавця

Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
2551

Штрафи на роботодавців у 2025 році

Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
2396

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
29270

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
11941

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
28729

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді