Товариству з обмеженою відповідальністю, яке використовувало працю неоформлених працівників, доведеться сплатити штраф у розмірі 335 070 гривень.
У травні 2018 року ГУ Держпраці у Львівській області виявлено трьох неоформлених працівників, які фактично перебували у трудових відносинах із підприємством, що займається деревообробкою.
Інспектори зафіксували порушення вимог частини 3 статті 24 КЗпП, згідно з якою працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору оформленого наказом та повідомлення ДФС.
Читайте також: Як проходить перевірка — інспекційне відвідування роботодавця інспектором праці
Держпраці оштрафувало Товариство на 335 070 гривень — тридцять мінімальних зарплат, встановлених на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (ст. 256 КЗпП).
За інформацією ГУ Держпраці у Львівській області
Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
Порушення у 2024 році матимуть свої наслідки: штрафи на роботодавців і/або адміністративна відповідальність.
За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)