Мінсоцполітики затвердило професійний стандарт «Вчитель початкових класів»

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
На основі стандарту складають посадову інструкцію та добирають педагога
Новий профстандарт «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти» розроблений Міносвіти, а затверджений наказом Мінсоцполітики від 10.08.2018 № 1143.
Профстандарт вчителя визначає:
  • узагальнену назву професії
  • назви типових посад
  • місце професії (посади, професійної назви роботи) в організаційно-виробничій структурі закладу освіти
  • умови праці
  • умови допуску до роботи за професією
  • документи, що підтверджують професійну та освітню кваліфікацію, її віднесення до рівня Національної рамки кваліфікацій (НРК):
  • вимоги до навчання та підвищення кваліфікації
  • нормативно-правову база, що регулює відповідну професійну діяльність
  • перелік трудових функцій.
Професійний стандарт — це затверджені в установленому порядку вимоги до кваліфікації працівників, їх компетентності, що визначаються роботодавцями і слугують основою для формування професійних кваліфікацій (ст. 33-1 Закону України «Про професійно-технічну освіту» від 10.02.1998 № 103/98-ВР; далі — Закон про профосвіту).

Для кадровика професійний стандарт — деталізована основа для посадової чи робочої інструкції, опису вакансії у звіті № 3-ПН, атестації, присвоєння кваліфікаційних розрядів.
Для менеджера з персоналу — це орієнтир для добору кадрів, формування кадрового резерву, оцінки та розвитку навичок і компетенцій у працівників, підвищень, визначення реальних потреб у навчанні й тренінгах.


Мета професійного стандарту — систематизувати трудові дії, що виконує працівник на робочому місці, шляхом їх аналізу та викладення у формі відповіді на запитання «що робить?».
Багато країн застосовують професійні стандарти в системі освіти та кадровій практиці: Великобританія, США, Японія, Росія та ін.

В Україні розроблення професійних стандартів стартувало у 2008-2009 рр. Нині затверджено і впроваджено в практику понад 70 професійних стандартів, робота триває.

Пошук по Класифікатору професій

додаток

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок наказу на «чорнобильську» відпустку

Роботодавець оформлює надання додаткової оплачуваної відпустки постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 та 2 категорії наказом. Скачайте зразок оформлення наказу на «чорнобильську» відпустку, щоб не упустити жодної деталі.
16430

Спрощення роботи підприємства через бланк лист

У сучасному кадровому середовищі ефективне управління документообігом є запорукою успішної діяльності будь-якого підприємства. Бланк листа підприємства — один із простих, але дієвих інструментів оптимізації роботи. Фірмовий бланк організації (зразок) — це стандартний шаблон офіційної кореспонденції, який значно зменшує час на підготовку документів і підвищує загальний рівень професіоналізму. Бланк листа підприємства (зразок) — у статті.
6202

Зміна № 15 до класифікатора професій: огляд

11 липня 2025 року оприлюднено Зміни № 15 до Національного класифікатора України «Класифікатор професій» ДК 003:2010, затверджені наказом Міністерства економіки України. Оновлення Класифікатора — це важливий крок до адаптації національної системи професій до сучасних реалій ринку праці, цифровізації, воєнних обставин і євроінтеграційного курсу України
495

Щорічна відпустка наперед: брати чи ні?

Працівник вийшов з щорічної відпустки, після чого прийняв рішення звільнитися. Однак він не відпрацював робочий рік, за який йому було надано відпустку. Очевидно, що кожному роботодавцю захочеться повернути гроші за ті дні відпустки, які не є відпрацьованими. Зробити це можливо, але за певних умов.
18821

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді