Новий профстандарт «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти» розроблений Міносвіти, а затверджений наказом Мінсоцполітики від 10.08.2018 № 1143.
- узагальнену назву професії
- назви типових посад
- місце професії (посади, професійної назви роботи) в організаційно-виробничій структурі закладу освіти
- умови праці
- умови допуску до роботи за професією
- документи, що підтверджують професійну та освітню кваліфікацію, її віднесення до рівня Національної рамки кваліфікацій (НРК):
- вимоги до навчання та підвищення кваліфікації
- нормативно-правову база, що регулює відповідну професійну діяльність
- перелік трудових функцій.
Професійний стандарт — це затверджені в установленому порядку вимоги до кваліфікації працівників, їх компетентності, що визначаються роботодавцями і слугують основою для формування професійних кваліфікацій (ст. 33-1 Закону України «Про професійно-технічну освіту» від 10.02.1998 № 103/98-ВР; далі — Закон про профосвіту).
Для кадровика професійний стандарт — деталізована основа для посадової чи робочої інструкції, опису вакансії у звіті № 3-ПН, атестації, присвоєння кваліфікаційних розрядів.
Для менеджера з персоналу — це орієнтир для добору кадрів, формування кадрового резерву, оцінки та розвитку навичок і компетенцій у працівників, підвищень, визначення реальних потреб у навчанні й тренінгах.
Мета професійного стандарту — систематизувати трудові дії, що виконує працівник на робочому місці, шляхом їх аналізу та викладення у формі відповіді на запитання «що робить?».
Багато країн застосовують професійні стандарти в системі освіти та кадровій практиці: Великобританія, США, Японія, Росія та ін.
В Україні розроблення професійних стандартів стартувало у 2008-2009 рр. Нині затверджено і впроваджено в практику понад 70 професійних стандартів, робота триває.
Пошук по Класифікатору професій