Спека триває. Скористайтесь переліком «протиспекотних» заходів

Державне агентство України з управління зоною відчуження затвердило заходи, яких слід ужити, щоб створити належні умови праці в спеку. Візьміть за взірець для свого підприємства.

Державне агентство України з управління зоною відчуження наказом від 09.08.2018 № 158 затвердило Заходи щодо забезпечення належних умов праці на робочих місцях працівників під час дії високих температур повітря у 2018 році.

Заходи передбачають:

  • забезпечення належних умов праці працівникам на виробничих об’єктах в умовах дії високих температур;

Скачайте шпаргалку
«Спека. Як організувати комфортну роботу на відкритій місцевості»
Спека триває. Скористайтесь переліком «протиспекотних» заходів

  • максимальне використання примусової та природної вентиляції;
  • усунення дефектів теплової ізоляції гарячих поверхонь;
  • обмеження виконання робіт підвищеної небезпеки при збільшенні температури понад 30°С. Заборона монтажних робіт на висоті понад 3 м при зазначеній вище температурі;
  • коригування розпорядку робочого дня, тривалості робочої зміни та обідньої перерви, збільшення кількості технологічних перерв. Облаштування місць відпочинку працівників під навісами, у тіні дерев тощо (для запобігання дії прямих сонячних променів);
  • тимчасове перенесення (за необхідності) початку робочого дня на більш ранній час, з відповідним збільшенням часу обідньої перерви;
  • обов’язок посадових осіб, відповідальних за безпечне ведення робіт з підвищеною небезпекою, здійснювати постійну перевірку самопочуття працівників;
  • забезпечення працівників питною водою, запобігання їх перегріву;
Скачайте пам’ятку
«Спека. Як зберегти здоров’я. Пам’ятка працівникам»
Спека триває. Скористайтесь переліком «протиспекотних» заходів
  • обмеження виконання одиночних видів робіт та робіт на об’єктах, незахищених від прямих сонячних променів;
  • проведення позапланових інструктажів з працівниками щодо дотримання ними вимог з безпечного ведення робіт та безпечної роботи обладнання в умовах підвищеної температури, надання долікарської допомоги при сонячному та тепловому ударі;
  • проведення перевірки та доукомплектування медичних аптечок на робочих місцях (за необхідності).

Спека триває. Скористайтесь переліком «протиспекотних» заходів  Як організувати комфортну роботу в спеку? 

Нагадаємо, що роботодавець зобов’язаний забезпечити працівникам безпечні і нешкідливі умови праці (ст. 153 КЗпП). Тому варто скористатись рекомендаціями ДАЗВ як нині, так і на початку наступного літа, — визначити та затвердити власні заходи для забезпечення належних умов праці під час дії високих температур.

Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Оголошення про прийняття на роботу: яких фраз слід уникати

Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
40836

Калькулятор кількості кадровиків

Якщо ваше підприємство належить до тих, що стрімко розвиваються, ви плануєте створювати нові підрозділи, філіали, добирати нових працівників, варто знати: це — додатковий оберемок кадрових справ. В нагоді стане зручний сервіс — «Калькулятор кількості кадровиків». Він зекономить ваш час на розрахунках і дасть змогу ліпше підготуватися до розмови з керівником про нагальну потребу прийняти на роботу ще одного працівника відділу кадрів.
11812

Причетність кадровика до проведення атестації робочих місць за умовами праці

Атестація робочих місць за умовами праці: для чого проводиться, чи забезпечує кадрова служба підприємства її проведення та чи можна відтермінувати в умовах воєнного стану. На ці запитання знайдете відповіді у статті.
5501

Формування кадрового резерву на підприємстві

Як правильно сформувати кадровий резерв, а потім ефективно працювати з резервістами? Покроковий алгоритм допоможе вирішити ці завдання, а також сприятиме покращенню процесу відбору персоналу при переведенні на інші посади, навчанні працівників новим професіям, методам праці, технологіям.
20997

Мотивація працівників у 2020 році

Мотивація працівників в сучасних умовах — одне із найважливіших завдань HR-менеджерів та кадровиків. Для того щоб правильно мотивувати до роботи підлеглих, керівник має насамперед добре розуміти людську природу. Пропонуємо вам 12 ідей, які допоможуть надихнути персонал на плідну роботу у 2020 році. Не відкладайте на потім, адже рік вже розпочався.
14236

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді