Перевірки з виявлення неоформлених працівників стартують за 2 тижні. Є час підготуватися

Із 5 жовтня розпочнуться перевірки роботодавців, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення.

Уряд розпорядженням від 05.09.2018 № 649-р (далі — Розпорядження) доручив Держпраці, ДФС, ПФУ, Нацполіції, іншим центральним органам виконавчої влади за участю органів місцевого самоврядування провести комплексні заходи, спрямовані на детінізацію зайнятості та доходів населення.

Перевірки розпочнуться з 05.10.2018 і триватимуть щонайменше до кінця року. Таке припущення дозволяє зробити пункт 3 Розпорядження: всі перевіряльники щомісяця до 10 числа надаватимуть Держпраці інформацію про проведену роботу для її узагальнення, після чого Мінсоцполітики передаватиме підготовлену аналітику КМУ.

Єдина мета перевірок — виявити неоформлених працівників. «Із тіні виведуть» не тільки доходи населення, а й поповнять бюджет за рахунок чималих штрафів — 111 690 грн за кожного неоформленного працівника.

Недарма кажуть: попереджений — значить озброєний. Тож ще є час провести позаплановий аудит договорів підряду (надання послуг), перевірити, чи не допустили когось до роботи без укладення трудового договору у відокремленій філії або взяли на безоплатне стажування.

Перевірки з виявлення неоформлених працівників стартують за 2 тижні. Є час підготуватися Дізнайтеся, які дії роботодавця, якщо замість трудового договору уклали договір підряду

Юлія Видиборець,
головний редактор системи «Експертус Кадри»

Робочий час: облік, обмеження та практичні кейси

Статті за темою

Усі статті за темою

Підстави для інспекційного відвідування роботодавця

Підстави для перевірки дотримання роботодавцем законодавства про працю в мирний час визначені п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 823
2556

Штрафи на роботодавців у 2025 році

Законодавство України передбачає ряд штрафів для підприємців та компаній за невиконання вимог трудового законодавства, зокрема за порушення щодо працевлаштування, заробітної плати, охорони праці та інших аспектів трудових відносин. Детальніше про штрафи на роботодавців у 2025 році — у статті.
2526

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
29402

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
12007

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
28858

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді