Відновили дію міждержавних стандартів для атестації робочих місць за умовами праці

Дію міждержавних стандартів відновлено від 26.04.2019 до 01.01.2022

Відновили дію міждержавних стандартів для атестації робочих місць за умовами праці Важливо знати: Відповідальність за порушення законодавства про охорону праці ➤➤➤

Державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» наказом від 24.04.2019 № 111 відновило дію:

1.ГОСТ 12.0.003-74ССБТ. Опасные и вредные производственные факторы. Классификация
2.ГОСТ 12.1.002-84ССБТ. Электрические поля промышленной частоты. Допустимые уровни напряженности и требования к проведению контроля на рабочих местах
3.ГОСТ 12.1.005-88ССБТ. Общие санитарно-гигиенические требования к воздуху рабочей зоны
4.ГОСТ 12.1.036-81ССБТ. Шум. Допустимые уровни в жилых и общественных зданиях
5.ГОСТ 12.1.045-84ССБТ. Электростатические поля. Допустимые уровни на рабочих местах и требования к проведению контроля
6.ГОСТ 23337-78Шум. Методы измерения шума на селитебной территории и в помещениях жилых и общественных зданий

Служби охорони праці мають використовувати ці стандарти при проведенні атестації робочих місць за умовами праці. За результатами атестації установлюють право працівників на пільги та компенсації за роботу із шкідливими і важкими умовами праці.

Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Розробка, укладення та виконання колективних договорів

Колективний договір — це угода між роботодавцем та колективом працівників (зазвичай представлений профспілкою), яка регулює умови праці, оплати праці, соціальні пільги, трудові права та обов’язки сторін. У статті ви дізнаєтеся про порядок укладення колективного договору та внесення змін до нього.
5740

Словник кадровика

Словник кадровика — це збірка спеціалізованих термінів і понять, які використовуються в галузі управління персоналом і кадрового обліку. Докладніше про словник кадровика та використання абревіатур в HR-сфері — у статті.
47

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16341

Формування та облік внутрішнього опису документів особової справи працівника

Внутрішній опис відображає включення документів до справи і містить відомості про порядкові номери документів справи, їх індекси, дати, заголовки та номери аркушів справи, на яких розташований кожен документ. Внутрішній опис заповнює кадровик при первинному оформленні особової справи
126408

Декретна відпустка, або Будьте обережні з термінологією

Декретна відпустка в Україні — одна із трудових гарантій, що передбачена законом. Декретна відпустка по вагітності та декретна відпустка по догляду за дитиною є часто застосовуваною на різних підприємствах, в установах та організаціях, однак на сьогодні лишається низка практичних питань щодо того як оформляється декретна відпустка найманого працівника. Скільки триває декретна відпустка? Як оплачується декретна відпустка? Чи можна продовжити декретну відпустку? Чи відрізняється декретна відпустка у військовий час?
45639

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді