Держслужбовців та посадових осіб місцевого самоврядування оштрафують за неправомірний подарунок

Від кого та в якому розмірі держслужбовці та посадові особи ОМС мають право прийняти подарунки, та яка відповідальність за неправомірний подарунок

Держпраці нагадує, що стаття 23 Закону «Про запобігання корупції» забороняє держслужбовцям та особам місцевого самоврядування вимагати, просити, одержувати подарунки для себе чи близьких їм осіб від юридичних або фізичних осіб, якщо:

  • держслужбовець або посадова особа ОМС виконує посадові обов’язки;
  • дарувальник підпорядковується такій особі.

Закон дозволяє прийняти подарунок, який відповідає загальновизнаним уявленням про гостинність, якщо його вартість не перевищує один прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на день прийняття (з 01.01.2019 — 1921 грн). Сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, не повинна перевищити двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на 1 січня того року, в якому прийняті подарунки.

Подарунок може коштувати дорожче, якщо його:

  • подарували близькі особи;
  • одержали як загальнодоступні знижки на товари, послуги, загальнодоступні виграші, призи, премії, бонуси.

Подарунок — грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, які надають/одержують безоплатно або за ціною, нижчою мінімальної ринкової, держслужбовцям або особам місцевого самоврядування (ст. 1 Закону «Про запобігання корупції»).

Розмір штрафів за порушення у сфері праці

Держслужбовця чи посадову особу ОМС за порушення цих обмежень оштрафують на суму від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі — НДМГ), а подарунок конфіскують (ст. 172-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення). За повторне порушення протягом року:

  • оштрафують у розмірі від 200 до 400 НДМГ,
  • конфіскують подарунок (пожертву),
  • позбавлять права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.

Відповідно до Податкового кодексу України розмір НДМГ — 17 грн.

Управління Держпраці у Хмельницькій області

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Присвоєння рангу при прийнятті на державну службу

Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) передбачає такі поняття, як «категорії посад державної служби» та «ранги державних службовців». Насправді, таке нормативно-правове закріплення є досить позитивним досвідом, адже дозволяє не тільки розмежовувати рівень відповідальності різних посадовців, але і сприяє тенденції просування по службі
64029

Особова справа державного службовця

Служба управління персоналом державного органу приділяє чимало часу роботі з особовими справами державних службовців. Щоб заощадити час кадровикам, ми підготували перелік документів та порядок ведення особових справ держслужбовців.
40277

Зразок написання автобіографії

Автобіографія — це документ-життєпис, який особа складає сама про себе. Як правильно написати автобіографію? У якій послідовності? Дізнайтеся зі статті. У пригоді стане бланк автобіографії та зразок написання для держслужбовця
563609

Особова картка державного службовця

НАДС востаннє змінювало форму особової картки державного службовця у червні 2020 року. Однак особова картка держслужбовця, нова форма якої міститься у статті, до цього часу викликає низку питань. Як заповнювати особову картку держслужбовця? Що має містити заповнена особова картка державного службовця? Відповіді шукайте у статті.
44278

Обчислення стажу державної служби

При прийнятті особи на державну службу їй обчислюють стаж державної служби. Цей стаж дає право на встановлення державному службовцю надбавки за вислугу років, надання додаткової оплачуваної відпустки
43375

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді