16 липня 2019 року відмічено на календарях кадровиків України не лише тому, що треба не забути привітати з професійним святом колег-бухгалтерів! Це ще й день набрання чинності Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.04.2019 № 2704-VIII (далі — Закон про мову).
Відсьогодні українська офіційно ввійшла майже у всі сфери публічного життя. Перевірте, чи не попадає ваше підприємство у перелік тих, де працівники вже мають спілкуватися державною мовою.
Публічні сфери, в яких працівники мають використовувати українську мову
Повний перелік
Законотворці дали країні три роки на поступове введення державної мови в усі сфери публічного життя. Відлік почався. Тож підтримуємо цю ініціативу та переходимо на спілкування українською у лікарнях, в транспорті, в магазинах та кав’ярнях. Штрафувати поки що нікого не будуть, отже є нагода спокійно звикнути до нових вимог та опанувати українську.
Перегляньте вебінар «Мовний закон: застосування та відповідальність» та скачайте презентацію
Переглянути запис
Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.