Штраф за неоформлених працівників у Франції – 75 000 євро. В Україні ці штрафи скасують взагалі


Робота без належного оформлення трудових відносин – підсудна справа у всіх розвинених країнах світу.

Обов’язкові документи відділу кадрів: чек-ліст ➤

Приміром, у Великобританії роботодавцям, які офіційно не оформлюють працівників, загрожує штраф до 20 000 фунтів стерлінгів (понад 600 тис. грн) за кожного працівника, або позбавлення волі строком до 5 років.

У Франції – штраф від 45 000 до 75 000 євро (понад 2 млн грн) залежно від кількості неоформлених працівників, а ще підприємству заборонять працювати в аналогічному секторі економіки 5 років.

штрафи у Франції за неоформлених працівників

У Литві, якщо виявлять неоформлених працівників, роботодавця оштрафують на 1000-5000 євро, а порушення встановленого порядку нарахування та виплати заробітної плати спричинить штраф 2700-6000 євро.

У США за такі порушення позбавляють волі строком до 6 місяців, або залежно від ситуації – стягують штраф до 10 000 американських доларів.

Такі цифри наводить Федерація профспілок на своєму сайті, обурюючись законопроєктом 1233 про зміни до статті 265 КЗпП.

Нагадаємо, законопроєкт 1233 передбачає, що фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків вчиненого вперше — спричинять на перший раз лише письмове попередження.

За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці штраф сягатиме 2 МЗП (нині 10 МЗП).

Нині, якщо інспектор виявляє неоформлених працівників, роботодавця штрафують на 30 МЗП, а директора на 17 000 грн. Так скеровує новий порядок перевірок у сфері праці.

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Відповідальність за порушення законодавства про відпустки

Порушення законодавства про відпустки може мати серйозні наслідки для роботодавця. Інспектори праці перевіряють, чи надаються працівникам відпустки, чи є на підприємстві графік відпусток, чи виплачується компенсація за невикористану відпустку. Яку відповідальність за порушення законодавства про відпустки передбачає законодавство, читайте у статті.
27688

Відповідальність за порушення військового обліку на підприємстві

Державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані вести військовий облік працівників. Розглянемо, відповідальність за порушення у сфері військового обліку передбачена законодавством.
10620

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
27470

Штрафи на роботодавців у 2023 році

За порушення у 2023 році так само будуть карати грошима. Роботодавець сплачує штраф (ст. 265 КЗпП). Винну посадову особу суд притягує до адміністративної відповідальності (ст. 41 КпАП)
31090

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді